Balipocok4 kérdése:

Hogyan lehet windows 7-en megcsinalni azt, hogy ne lehessen letolteni semmit, csak ugy, ha beirok egy jelszot?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy késítesz egy felhasználói fiókot, aminek korlátozott jogai vannak,pl nem telepíthet.

Így ha telepíteni akarsz, meg kell adnod egy létező rendszergazdai, vagy telepítői jogokkal rendlelkező fiókadatot.


Vagy váltasz linuxra, ahol ez minden verziónál alap funkció.

2014. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha letrehozol egy vendég fiókot azzal csak megnyitni lehet,letölteni nem.de majd az okosabbak megmondják
2014. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

suliba real vnc volt, persze kijachato, de alap user nem hinnem h megcsinalja.

amugy miert jo, h ne netezhessen?

2014. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt reálisan csak úgy lehet megcsinálni, ha valahogy letiltod a hálózati hozzáférést azon a fiókon, mert ha van net, valahogy letölteni is lehet.
2014. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy Te telepítetted, illetve használod -e egyedül a gépet? Tegyük fel, hogy igen és tegyük fel, hogy nincs rajta trójai. Ekkor alapesetben nem kéne tudni letölteni semmit, főleg ha a tűzfalad be van kapcsolva.

Ha mégis sikerál, én gyanakodva alaposan körbenézném a rendszert...

Ha nem Te telepítetted, vagy nem csak Te használod, vagy igen, de bevírusoltál - hát, akkor bármi megeshet. Ez esetben újratelepítés. Addig pedig ebben a sorrendbven: vírust kergetnék, tiltanám a vendégfiókot (alapesetben tiltva), megváltoztatnám a jelszavakat valami kevésbé kitalálhatóra/ismertre, blokkolnám a tűzfalon a bejövő forgalmat, (alapesetben tiltva) ellenőrizném az explorerben a kiajánlott ("kezes ikonú"), megosztott mappákat és levenném a megosztásokat. Ha más is használja a gépemet, én előtte létrehoznék egy alap usert, ami nem tud telepíteni és ha nem indokolt, akkor onnan lépnék be a rendszerbe, mint ahogy a többiek is, akikkel majd a gépen közösködni kénytelen leszek. Ez se csodaszer, de legalább valamit véd.

2014. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, az előbbi írásban azt feltételeztem, hogy a Te gépedről ne lehessen letölteni kifele, más gépek részére.

Meg se fordult a fejemben, hogy befele irányban is korlátozna valaki... :)


Itt egy cikk a témában, konkrét szoftverekkel:

[link]

2014. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!