Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha fotógépet szeretnék venni,...

Ha fotógépet szeretnék venni, mit kell figyelnem? Milyen a jó gép?

Figyelt kérdés
Nem akarok túlságosan extra gépet, csak egy olyat, amivel tudok fotózni nyaraláson, meg ilyenek...mondjuk 20-30e körüli árban...
2008. aug. 8. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Kérdésedre nincs kielégítő válasz. Milyen a jó gép?

20-30 ezer forintos?

Hát nem olyan.ű

Ez gyakorlatilag az induló kategória. Túl sokat ne várj egy ilyen géptől. Bár az igaz, hogy a mai 30ezres gépek többet tudnak, mint 5-6 éve a 100ezer körüli típusok. Ez örvendetes tény.

Mire kell figyelni?

Ebben az árban 5-6 megapixel, 3x optikai zoom van nagyjából mindegyik típusnak. A legfontosabb az optika minősége.

Ebben a kategóriában verhetetlenek a Panasonis LUMIX gépek a Leica objektívükkel, és extraként optikai (!) képstabilizátorral. Más típusokban ilyen csak sokkal drágább gépekben van.

Konkrétan keress rá:

LUMIX DMC-LZ7 Akciósan most 30ezer.

(én legalábbis ezt venném, ha most kellene vennem gépet)


[link]

2008. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Pana LUMIX Leica obival. Én is azt ajánlom, amit az előttem író.
2008. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

én ezt a gépet ajánlom továbbra is, többször írtam ehhez a kérdéshez,olvasd el az érveimet.szóval ez olcsóbb kategória,de nagyon megéri,ha nem vagy nagyon profi.

2008. aug. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszolónak:

Hát amit a belinkelt kérdésre válaszoltál, az tényleg tükrözi technikai analfabétizmusod. (te írtad, és én ebben egyet is tudok érteni) Azt mondod ez az első géped, és hogy nagyon szereted. Az egy dolog, szeresd csak, de!

Hogy tudod így összehasonlítani más (igényesebb) típusokkal?

Fogtál már a kezedben egy LUMIX-ot? Tudod, hogy mit tud?

Nekem jelenleg is van (sajnos) Samsungom, és elmondhatom, hogy egy kalap szar. És ugyanez elmondható a családban található összes Samsungról. Viszont fiamnak Lumixot vettem, nekem meg Sony volt régebben, mindkettő ár/érték arányban jobb.

A Samsung maga gyártja az optikát, amit össze se lehet hasonlítani egy Leica vagy Zeiss optikával (ez van a Sonynak). Bármelyik idevágó fórumban leírják neked, hogy a Samsung híresen szar úgy DV kamerában, mint fényképezőben.

(én szerencsére utánaolvastam és így hamar letettem a Samsung kamera vásárlásáról)

A fiamnak vett Lumixot meg kipróbálgattam karácsonykor és frankón irigyeltem tőle :-) Nem akart cserélni :-(

Én is ezt ajánlanám, vagy a Sonyt, ami viszont kicsit drágább. Tehát ha olcsón jót akarsz, akkor Lumix.

2008. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

valóban nincs összehasonlítási alapom,de a kérdésben az szerepelt,h. egy egyszerű,hétköznapi gépet keres a kérdező.nos akármit mondasz(a vélemény ugye szabad)ez a gép tökéletesen megfelel ezen igényeknek.nekem ugyan még csak 2 hete van,de több ismerősömnek is van ilyen v.ehhez nagyon hasonló, és láss csodát semmi gondjuk vele,sajnálom h.neked rosszak a tapasztalataid...más Samsung elektronikai eszközöm is van és tökéletesen működnek.

határozottan kijelentem h.szerintem egy olcsóbb gép is lehet szuper,persze sok függ attól, ki milyen funkciókat igényel.

és csak leírtam egy alternatívát,ami nekem bejött,a kérdező majd úgyis maga dönt.

bocsi kedves kérdező h.így belerondítottunk a kérdésedbe..

2008. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy profi, akkor csak 2 adatot kell figyelned: a felbontóképességet és az optikai zoom-ot.

A felbontóképességet megapixelben szokás megadni, ha a gép 5 megapixel fölötti értéket tud, azzal már szép éles képeket lehet csinálni.

Az optikai zoom lényege, hogy a képre fizikailag is ráközelít, torzítás nélkül. Ennek az érték is minél magasabb, annál jobb marad a kép minősége, ha közelítesz.


Tudom ajánlani az Olympus FE-115 és Fujifilm Finepix a 800 gépeket.

2008. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok, köszi szépen...majd megnézem vmi boltban...

De szerintetek hova érdemes menni? nagy boltba..pl:Media Markt, v fotóboltba, v elektronikai kütyüs boltba?

2008. aug. 12. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

A legutóbbi válasz küldőjének: a megapixel pont egy olyan szám, amit magasról le kell szarni, hülyeség az alapján összehasonlítani a gépeket. Konkrét példa: van 12 megapixeles kompakt gép, 10 megapixeles mobiltelefon meg 8 megapixeles DSLR - a 3 közül az utóbbi a legjobb.


Optika minősége meg a zoom ami esetleg számít, de ebben az árkategóriában sokat ne várj, túl nagy eltérés nem lesz. Inkább azt nézd, hogy melyiknek kellemesebb a fogása számodra, adnak-e hozzá akksit+töltőt vagy neked kell egyszerhasználatos ceruzaelemet tenni bele ami plusz költség, meg ilyenek.

2008. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!