Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől függ, hogy egy fejhallga...

Mitől függ, hogy egy fejhallgató mennyire szól jól? Mit kell elsősorban figyelembe venni? Frekvencia (Hz)? Vagy az érzékenység szám (dB)?

Figyelt kérdés
Azért nem vagyok benne biztos, mert most egy Sennheiser HD 202 II-t használok aminek adatai: min. frekvencia 18 hz, max fr. 18000 hz, érzékenység 115 dB. Én mindig a dB-t néztem, de lehet nem is az számít, mert pl. Sony xb400 100 dB és azt mondják leviszi az ember fejét olyan jól szól, közbe nekem volt 108 dB FÜLhallgatóm is, valami 1000 forintos vacak. De a Sony hz értékei jobban mint a Sennheiseré.

2014. okt. 1. 18:47
 1/3 dirtboy ***** válasza:

adatokból sajnos ezt nem lehet megmondani,hallani kell.

általában komolyabb hangtechnikánál az ár valamilyen szinten tükrözni a tudást. nyilván vannak túlárazott termékek is azért.


az érzékenység is becsapós mert sennheiserekere azt mondják egyik sem ordít de azért látni köztük is 114-115dB érzékenységűt,azoknak meg azért már igencsak hangosnak kéne lenniük.


én a hd 419et néztem ki magamnak.

2014. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, a paraméterekből az alap technikai tulajdonságokat lehet megjósolni, de a gyártók is szeretnem kamuzni. A hangminőséget kizárólag meghallgatással lehet eldönteni.
2014. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én ajánlani tudom a "TDK Lor Smartpone Control St170"-eset. Kipróbáltam, nagyon bejött. Ugyan azzal a telefonnal meghallgattam egy 50ezres beats-fejhallgatót és lehet, hogy a TDK még jobban is szólt.
2015. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!