Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 200Hz-es tévén a külső...

Egy 200Hz-es tévén a külső készülékek miért csak 50Hz vagy 60Hz-es képfrissességgel dolgoznak?

Figyelt kérdés

Adott egy 200Hz-es LED Tv (pl.: Samsung UE40F6320AW) ami mind a Tv műsorokat - analóg ás digitális -, és a külső tárolóról (pendrive, HDD) a videoanyagot ebben a képfrissítési minőségben képes megjeleníteni. A HDMI kábellel csatlakoztatott külső lejátszókról (PC, Konzol, DVD és BluRay lejátszó) a képet miért csak 50Hz és 60Hz-es minőségben kapom vissza?


Mondhatja valaki, hogy ez szőrszálhasogatás, de most gondoljunk bele: Megveszi az ember a nem éppen olcsó BluRay lejátszót, és a hozzá több ezer forintos filmet, ami szín és képminőségben gyengébben szerepel, mint egy netről beszerzett kalózverzió, ami egy adattárolón van. Teszteltem ugyanazon videoanyagot, és láthatóan nagy a különbség egy 50/60Hz-es, és egy 200Hz-es videoanyag között.


Hol lelhet a probléma?

- Lehet ez csak egy rossz beállítás a lejátszó felől? Mondjuk a BluRay Player esetében nem találtam erre megoldást.

- Talán a PC-n a videokártya software hangolása segíthet ezen?

- Esetleg maga a HDMI technológia szab határt ennek?

- Nem a Tv dolga lenne a bejövő videoanyag képfrissességének felkonvertálása?


Minden ötletre vevő vagyok.



2014. okt. 5. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elhiszem,de mond azt hol látod kiírva?
2014. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a TV készülék kiírja, közvetlenül a kép bal felső sarkában, úgy mint: 1920x1080p 50Hz, (PC-nél 60Hz), és persze szemmel is érzékelhető a kép minőségei különbsége.
2014. okt. 5. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket. Ez számomra mindent megmagyaráz.
2014. okt. 5. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!