Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 1230 wattos mélynyomót...

Egy 1230 wattos mélynyomót minimum hány watt leadására képes erősítővel érdemes meghajtani?

Figyelt kérdés

A hangszórót úgy kaptam, és ha már van, gondoltam hasznát kellene venni. Erősítőm nincs hozzá, még.

Ha jól tudom, a hangszórónak 25%-al nagyobb teljesítményűnek kell lennie mint az erősítőnek, hogy az erősítő kímélve legyen.

De gondolom az sem jó, ha az erősítő túl kicsi teljesítményű, mert akkor nem bírja "meghajtani".

Szóval a kérdés: Mekkora a minimum erősítő teljesítmény egy 1230W-os hangszóróhoz?



2014. okt. 8. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ökölszebály a dupla hangszóró teljesítmény.
2014. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szólni fog egy 10 wattossal is.
2014. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dirtboy ***** válasza:
100%
ha 25%al nagyobb a terhelhetősége a hangszórónak mint az erősítőnek a teljesítménye akkor fejtse már nekem ki valamelyik szaki hogy az milyen módon kíméli az erősítőt?
2014. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a hangszóró teljesítménye szabja meg hogy mekkora erősítő kell hozzá. Hanem hogy mekkora térben mekkora hangnyomást szeretnél elérni. Egy kis szobában 50W-al meghajtva is nagyot szól.


A hangszóró teljesítménye csak azt jelenti, hogy mit képes elviselni károsodás nélkül. Ennek a teljesítménynek a feléig, kétharmadáig érdemes hajtani.

2014. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Osynho ***** válasza:
Nincsenek ilyen okolszabalyok. Illetve az az okolszabaly, hogy ne terheld tul. Egy joval erosebb erősítővel se lesz baja egy subnak, ha nem tekered ra tövig. Cserébe lesz tartalék, a hangszóró dinamikusan, kontrollaltan fog szólni. Ezzel ellentétben, ha az emlitett 10w-os erősítővel hajtod, nem lesz olyan jo a produkció (persze a teljesítmény önmagában nem minden). A kis erősítő ízű adni fog, ad egy jo kis negyszogjelet, a nyomo meg szépen leég. Igy az alulméretezett erősítő meg veszélyesebb is, mint a túlméretezett.
2014. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Osynho ***** válasza:
Egyébként milyen konkrét nyomorol van szo? Feltételezem ez a max terhelhetoseg, amit el kell felejteni. Rms mennyit bír? Az erősítő mer et érzése függ a lada típusától is, zarthoz tobb kraft kell.
2014. okt. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!