Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a baja a Blaupunkt...

Lézer kérdése:

Mi lehet a baja a Blaupunkt Lausanne CD30-as autórádiómnak?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan a fenti típusú rádiót, és az elejétől fogva csak gond van vele. A kijelző háttérvilágítása nem működik(?) így lámpával bizonyos szögben tudom csak elolvasni, h mit ír épp. Egy CD-t se olvas be, se gyárit, se másoltat, pedig már a fejet is megtakarítottam. Ja és a legnagyobb gond, h a hangosító tárcsával is baj van, ha hangosítani akarom össze vissza ugrál a hangerő, de folyamatosan elhalkul. Bármelyik irányba is csavarom ez a végeredmény, egy-kettőt felugrik, majd le, és végén elhalkul. Lehet ezt szervizelni, vagy mi a teendő?

#világítás #hiba #háttér #hangerő #Blaupunkt #hangerőszabályzó #autorádió #Lausanne CD30 #Blaupunk Lausanne CD30 #CD error
2014. okt. 22. 13:52
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Mindent lehet szervizelni, csak kérdés, érdemes-e.

A háttérvilágítás gondolom nyákra forrasztott kis kockaledes, Weller-pákával cserélhető, Conradtól rendelhetőek. A potméter hibáján még akkor is segíteni szokott a kontakt-spray, ha nem a hagyományos analóg ellenállásos, hanem pontérzékelős.

A CD-beolvasás a legfájdalmasabb gond.

Az valószínűleg a mechanika hibás pozícionálásából származik, nem tud adatsávra állni. Ezt szerintem csak a mechanika cseréjével lehet gyógyítani, az meg nem húsz forint.

Ha csak a fej fólia-szalagkábele a hiba, akkor viszonylag mázlid van. Csak viszonylag, mert másik döglött fejegységből kiszedhető szalagkábellel fogod tudni pótolni, nem hiszem, hogy máshogy beszerezhető. Szakszervizben biztos, csak akkor megint a megéri-e kérdésnél vagyunk.

2014. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mindenképp kipróbálom, bár a spary dolgot megpróbáltam, de még nem vált be, gondolom ott se mind1, hogy hova fújogatja az ember. Ha a cd olyan nagy gond, akkor áthidalom azzal, h a hátulján van aux bemenet, és akkor telefonról nyomatom a zenét, a CD amúgy is elavult dolog :D Egyedül ez a háttérvilágítás dolog elég meredeknek hangzik nekem, kérdés, h mennyire egyszerű a dolog :/
2014. okt. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!