Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kézi felvevőnél milyen funkció...

Kézi felvevőnél milyen funkciót tölt be a "Lo Cut" a "Limiter" illetve a "Compressor"?

Figyelt kérdés

A készülék Zoom H6.


Lo Cut, van belőle: 80Hz, 98Hz, 115Hz, 133Hz, 150Hz, 168Hz, 185Hz, 203Hz, 220Hz, 237Hz.


Comp/Limiter, van belőle: General Comp, Vocal Comp, Drum Comp, General Limiter, Concert Limiter, Studio Limiter.


Nagyon megköszönném ha valaki kisegítene illetve leírná, hogy melyik mire jó...



2014. okt. 22. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A lo cut a mélyet vágja le, a compressor lehalkítja a hangos hangokat, és az egészet feljebb tolja, így hangosabb, egyenletesebb lesz a felvett hang, a limiter pedig egyfajta compressor, egy bizonyos szintnél semmiképp sem engedi magasabbra a jelet. Az előbbi arra jó, hogy ha kézben van a cucc, a kezed mozgása, remegése nem löki ki lejátszáskor a hangfaladat, a két utóbbi pedig arra, hogy szép legyen a beszéd, illetve ne legyen túlvezérelve a hang. A kompresszor/limiternek persze csak akkor van értelme (és most itt nem szakemberileg, hanem bárki számára érthető, nem korrekt módon mondom), ha a digitalizálás előtt történik, különben már úgyis el van rontva a jel, és csak parasztvakítás.

Az, hogy a General, Vocal, stb... micsoda, azt meg kell neked hallgatnod, de úgy kb fordítsd le a szavakat angolból, és olyan helyzetben használd őket, amit jelentenek. Nekem H1-em volt, azon nem használtam egyiket se ezek közül, mert részint állványon volt, másrészt meg a Zoom nem az a tip-top márka, tudtam, hogy többet rontanak, mint használnak, utána számítógépen sokkal jobbat tudok belőle csinálni.

2014. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majdnem jobb, ha nem is használok közülük semmit sem, ugye? Egyébként nagyon köszönöm, szép válasz volt!
2014. okt. 24. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!