Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól minden hangfala...

Miért nem szól minden hangfala a házimozimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap vettem használtan egy Philips MX2500-as házimozi erősítőt.

Persze csak erősítőt, hangfalakat nem, de azok voltak itthon.

Minden megfelelő hozzá! Az OHM szám, stb... De ez most mindegy.

Zenehallgatásra terveztem és filmnézésre, persze gépen.

Összedugtam, minden jó, de rendesen csak a center hangfal szól és a mély.

A 2 frontot és a 2 hátsó hangszórót is hallani, de halkan.

Film közben még nem próbáltam ki, de zene közben hallgattam és a hátsó csak némely hangokat ad le, szintúgy, mint a front.

A center az szól rendesen és a sub is, de azért szerintem ennek nem ilyennek kellene lennie.

A gépemben egy PCI-E-es hangkártya van, pontosabban egy: Genius SM-Live Value 5.1-es hangkártya, ami tényleg 5.1-et tud.

A gépemen windows 7 van és a drivert is leszedtem hozzá, de amikor tesztelném a hangszórókat a programban, akkor csak az elülső 2 frontot tudom tesztelni, a többit nem.

Gondolom azért, mert sztereó jelet kap, vagy valami ilyesmi, pedig a programban átállítottam 6 hangszóróra a kimeneti módot (vagyis 5.1-re), de semmi.

Most is itt tesztelgetem, de olyan, mintha nem minden hangot adna le a front és a rear.

A fronton van egy 2 utas hangfal a rearon pedig egy 3 utas.

A rearon nem nagyon hallani mélyet, de gondolom, hogy ez a mély dolga, nem pedig a rearé, de azért picit többet vártam ettől az egésztől.

Olvasgattam, hogyha a jack kimenet (rca-jack) helyett S/PDIF-et használnék, akkor jobb lenne, de sajnos nincs se a hangkártyámon, se az alaplapomon ilyen kimenet.

Az erősítőn van egy koaxiális bement, vagy kimenet, de a hangkártyámon nincs ilyen dugasz.

Valahogy meglehetne oldani, hogy minden hangfal ugyanúgy szóljon?

A videókártyám HDMI kimenetéről is lehetne szólaltatni, de nincs az erőlködőn HDMI bemenet...

Nem volt még 5.1-em, nem nagyon ismerem a hangzását, eddig csak sztereóval foglalkoztam, de most úgy éreztem, hogy kell az újítás.

Remélem, hogy tudtok segíteni.


Itt van pár kép:


-A 6 hangszórós kimenet, de csak a L-front és a R-frontban adja a hangot, mikor rákattintok(mármint az a beszélő nőci): [link]


Ha a rendszerbemenetet átteszem 2 CH-ra, akkor halkan szól, nem olyan erőteljes a zene, mint 6 CH-n.

Viszont, ha a kimenő módot átállítom 2 CH-ra, akkor is ugyanúgy szólnak a hátsók halkan, szóval semmi sem változik és a center is ugyanúgy szól.

Nem értem, hogy mi lehet a probléma.

Köszönöm előre is mindenki válaszát.



2014. okt. 26. 01:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy pár youtube videónál nincs hang alatta, ha 6 CH-n hagyom.

Ha átállítom 2 CH-ra, vagy 4 CH-ra, akkor tökéletesen szól.

Írták valahol, hogy szedjem le ezt az AC3 nevű illesztőprogramot, vagy programot, de nem hiszem, hogy változott volna valami.

2014. okt. 26. 03:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre az erősítőre nem tudsz 5.1-et küldeni pc-ről, csak 2.0-t(sztereót).

Az aux bemenetre kell a gépből jövő rca kábelt csatlakoztatni és ezt a bemeneti forrást kiválasztani.

Az erősítő tud Dolby Pro Logic II-t, ez sztereóból 5.1:)-et csinál. Csak így fog szólni mind a 6 hangfal.

A hangkártya kimenetét mindig 2.0-ra állítsd.

2014. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző jól írta. Ez egy ún. ál 5.1-es dolog, nem fogsz igazi 5.1-et hallani, csak azt, amit az erősítőben található pro logic dekóder csinál a sztereó jelből. Párbeszédet kiszűri, kirakj centerre, zenét megpróbálja a frontokra, effekteket meg a 4 oldalsó hangfalra osztja szét.
2014. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az erőlködő kijelzőjén megjelenik a DD PLII, ez gondolom, hogy a Dolby Digital Pro Logic II.

Akkor a bemeneti jelet állítsam 2 csatornára a kimenetit meg 6-ra? Vagy az is maradjon 2?

2014. okt. 26. 16:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha a hangkártya kimenetét átrakom 2 CH-ra, akkor csak sztereó jelet ad nem?

Ha átrakom 6 CH-ra, akkor meg 5.1 jelet PRÓBÁL leadni, de időközben rájöttem, hogy ez a kártya nem úgy képes az 5.1-re, mint azt Én gondoltam... Ehhez 3 RCA-JACK kábel kéne, vagyis az erőlködön 3 pár RCA bemenetnek kellene lennie, de sajnos csak egy van, az is sztereó.

A hangkártya programjában mit állítsak be?

2014. okt. 26. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Épp ezért nem tud valódi, csak ál 5.1-et.

Igen, hangkarin 2 ch, az erősítőn 6 ch.

2014. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!