10 ezer Ft alatt milyen világvevő kisrádiót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig vágyam volt egy hordozható világvevő rádió, mert szeretek távoli rádióadásokat böngészni, a legkülönbözőbb sávokon.

Sajnos csak a 10 ezer Ft alatti árkategóriában gondolkodhatok, tudom, hogy ennyi pénzért nem lehet csodákat várni, de szűkös forrásaim csak erre adnak jelenleg lehetőséget.

Szeretném ebben a kategóriában a lehető legjobbat kiválasztani, a vételi sávok számát, érzékenységet, szelektivitást is figyelembe véve.

Mindenképpen analógot szeretnék (mondjuk más ilyen áron nem is nagyon lenne), hozzám közelebb áll a hagyományos, tekerős hangolás.


Ezeket nézegettem eddig:

- Trevi MB 729

- Denver TWR-804

- Sangean SG-622

- TECSUN R-9012

- Grundig WR 5401


Használtan is volt néhány:

- DEBO D-932

- SUNRISE SR-1010


Ha valakinek van tapasztalata ezek közül valamelyikkel, és megosztaná velem, vagy tudna véleményt/ajánlatot mondani azzal sokat segítene.


Előre is köszönöm!



2014. nov. 16. 19:58
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én DEBO-932-őt használok, nekem bevált. Még 3 ezer forintba se került a jófogáson. Ott érdemes szétnézni.

A Sangean-ról és a Grundigról sok jót hallottam, nekem is volt egy sok hullámsávos Grundigom.

Szerintem az igényeidnek egy minimum 12 hullámsávos rádió felelne meg, ahol rajta van a 22, a 60 és a 75 méteres rövidhullám is. A 6-7 hullámsávos tekerős vackok szerintem nem sokat érnek, már sok ilyennel befürödtem.

További előny, ha függőlegesen tekerhető (mint a Debo), egyszerűen könnyebb megtalálni a frekvenciát (pontosabb).

Nagyon ajánlom az OLX, jófogás hirdetéseit, de személyesen kell kipróbálni. Sokan megszabadulnának a használt rádiójuktól, és olcsóbban kijönnél így te is.

Üdvözöllek.

2015. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is hittem már, hogy válaszolni fog valaki. Már nem nagyon "divat" kisrádiót, főleg világvevőt venni...
2015. márc. 13. 14:00
 3/3 anonim válasza:
Szívesen, de elárulom: a MediaMarkt, Tesco és társai is "tele" vannak különböző, 6-7 sávos rövidhullámot is fogó rádiókkal. Egyik kisebb és szarabb, mint a másik. Továbbra is a minimum 10 sávosakat ajánlom, még jobb, ha PLL szintézerest tudsz valahol beszerezni.
2015. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!