Skylord kérdése:

Hűtőventilátor csere?

Figyelt kérdés
A képen látható egy 50*50 -es ventilátor, két darab van belőle egy Samsung házimoziban. Az lenne a kérdésem, hogy a netes oldalakon található 50*50 -es vga ventilátorok valamelyikét vajon be tudnám-e építeni ? (A csere oka, hogy nagyon zajos lett, és elég zavaró filmezésnél a halk jelenetek közben)

2014. nov. 22. 22:42
 1/9 A kérdező kommentje:
2014. nov. 22. 22:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Most pont a vga-t nem tudom de ha a csatlakozó stimmel akkor csak azt nézd,hogy ne vegyen fel túl sok áramot a másikhoz képest(persze túl keveset se)
2014. nov. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Pl ez is jó. De ezeken a csatlakozó más. Két dolgot tehetsz, elvágod a régi ventilátor kábelét, és az újét is, majd összeforrasztod, és lehetőleg zsugorcsővel szigeteled. A sárga vezeték kimarad. A másik lehetőség, hogy veszel egy ilyen csatlakozót:


[link]


A sárga vezetékhez tartozó lábat kihúzod belőle, és a most a házimoziban lévő csatlakozó helyére forrasztod. Ez persze csak akkor járható, ha a lábtávolság megfelelő.

2014. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat...


Ha a meglévő ventilátorok csatlakozóit átforrasztanám a linken látható ventilátorra, és ugye a sárga kábelt kell kihagynom ... akkor működne a dolog?? Mert az új ventilátor áram felvétele jónak tűnik --> 0.11 A ...


[link]

2014. nov. 23. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, működne, nem lesz gond. A sárga csak a fordulatszám visszajelzése. Viszont a Spire kis ventilátorait nem tudom jó szívvel ajánlani, drága és hamar bezajosodik. Nekem a gembird vált be a legjobban, azért linkeltem, 8cm alatt a legkevésbé hangosak.
2014. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos megjött a ventilátor, három különboző vezeték van a csatlakozón, piros, fehér, és egy fekete... Akkor az a kérdés hogy melyiket forrasszam a keteres csatlakozora hogy eljusson a 12 V a ventilatorhoz...Es az befolyásol-e valamit, ha a jelkábel nincs bekotve, attól működni fog ?!
2014. nov. 26. 19:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos megjött a ventilátor, három különboző vezeték van a csatlakozón, piros, fehér, és egy fekete... Akkor az a kérdés hogy melyiket forrasszam a kéteres csatlakozora, hogy eljusson a 12 V a ventilatorhoz...És az befolyásol-e valamit, ha a jelkábel nincs bekötve, attól működni fog ?!
2014. nov. 26. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem befolyásol semmit, szerintem a feketét és a pirosat kösd be, de nincs ráírva?
2014. nov. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fekete a test (negatív), a piros a pozitív. Ugyan nem szabvány, de általánosan elfogadott, és a két ventilátor esetében 99%-ig így van. A sárga csak a fordulatszám vissza jelzésére szolgál, itt felesleges.
2014. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!