Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 36 volt kell, de honnan vagy...

36 volt kell, de honnan vagy hogyan?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek ehez a témához, de nagyon érdekelne. Van ez a TDA 7294-es ic és szeretném megcsinálni, mert csak össze kell rakni mint egy kirakóst. Tudom, hogy kelleni fog hűtés pasztával, de fogalmam sincs honnan szerzek +/- 36 voltot, mert ennyin szeretném meghajtani...

2014. nov. 27. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl 3 autoakksi.
2014. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, de az már nagyon drága és helyigényes lenne. Vennem kellene egy ilyen trafót? Vagy netán csinálnának ilyet ott, ahol újra tekercselik a villany motrokat? Miben van 36 voltos táp?
2014. nov. 27. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nem marad más... Köszönöm a válaszokat, de ha valaki még tud tippet adni, azt megköszönném :)
2014. nov. 27. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen tápot vehetnél ugyan de nem jó. Pont úgy, mint a három autóakksi sem. Szimmetrikus tápfeszültségre van szüksége, vagyis egy olyan transzformátor kell, aminek két 24V-s tekercse van, vagy pedig 48V-s, középleágazással. Egyenirányítva, pufferelve meglesz a +/-34V, amiről szépen fog muzsikálni az erősítő. Ha monoban építed, 120VA-es trafó kell minimum, sztereóban egy 300VA-es.



[link]


[link]


Itt van kettő, ami megfelel a célnak, de nézelődhetsz Vaterán, OLX-en használt darabok után.

2014. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De ugye ezt majd még egyenirányítani kell, pufferelni, stb.

Szóval nem olyan "könnyű" kirakós játék ez.

Itt egy cikk pl tápegység építésről.

[link]

2014. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!