Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes Uhd tv-t venni vagy...

Érdemes Uhd tv-t venni vagy elég s Full HD is?

Figyelt kérdés

jelenleg hd readys tévénk van, digi tv-nél van előfizetésúnk, mennyivel lenne szebb az adás az uhd tvn?

bluray filmekhez mennyire lenne jó az uhd, vagy elég a full hd is?



2014. nov. 27. 20:08
1 2
 11/11 devilof válasza:

egy elég egyszerű magyarázattal szolgálnák annak aki feltette a kérdést.

Mivel olyan pontosan nem merülök bele a technológiai részébe,de de elmagyaráznám a lényeget.

-mivel pontosan én sem ismerem a technológiát rendesen,de azért van némi rálátásom.

Tegyük fel,van egy tv-nk ami QHD felbontást tud produkálni,

igaz a jelenlegi szolgáltatók,nem igen képesek a tecnológiával lépést tartani,és talán egy kicsiben azóta változott a felállás,mert elég sok csatorna sugároz már full HD-ban.

De mint mondtam csak full HD-ban,nem QHD-ban,igaz azt hiszem aZ LG vagy talán a Samsung indított saját sugárzást QHD felbontásban,

ami persze tök jó meg minden,de mégsem HBO-vagy hasonló.

-szóval térjünk vissza a felbontására,(1920x1080px).

A QHD pontosan ennek a duplája.

Értelemszerűen a képpontok a két oldal összegének a szorzatai.a QHD több mint 8 millió.

De nem is ezt szerettem volna elmagyarázni hanem azt hogy full HD műsorokat megtudsz vele, nézni amit esetleg valami előfizetett csatornán kaphatsz,de az én véleményem szerint ez olyan mint a telefon,igaz tudsz vele telefonálni,mármint egy okos telefonnal,de sokkal többre is képes,internet,filmek játékok stb.

ugyanez a helyzet a tv-vel is,HDMI porton keresztül vagy egyéb csatoló felületen keresztül ha valamilyen eszközre csatlakoztatod,esetleg egy komolyabb VGA-val rendelkező PC-re ott talán ki tudod használni a TV adottságait.

Mivel a képfelbontást a PC úgy állítja be ami a megjelenítőnek optimális.Tehát van egy jóféle Játék,vagy egy film,ott azért élvezhető a minőség.

És ami ennél is fontosabb,pár év,nem kell 10 évet várni ahhoz hogy fejlődjön a technológia,2-3 év múlva jelentős változás várható,addig meg a tv-d is bírja a terhelést,feltéve ha nem valami olcsó hulladék terméket választasz,

Javaslom a Samsungot az LG-t,és még van pár,ami szóba jöhet,

Olcsó gyenge minőséget ne válassz,pl:tecnika stb.

2017. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!