Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék csinálni egy elektro...

Szeretnék csinálni egy elektromágnest. Vastagabb vagy vékonyabb drótot használjak?

Figyelt kérdés

A vastagabb drótot nem lehet annyiszor feltekercselni, viszont nagyobb áramot adhatok neki.

A vékonyabb drótnál fordítva.


2014. nov. 29. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A vékonyabbat.

A vastag kevés menetessel remekül rövidre zárhatod a tápot.

2014. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én azért nem ilyen nagy különbségekre gondoltam. :D


Van egy drót ami 1 A-t bír és van egy ami csak 0.1-et.

2014. nov. 30. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát akkor még egyszer: minél vékonyabb kábel, és nagyon-nagyon sok menetszám.

Trafót, hagyományos elektromos csengőt, villanymotort, dinamikus hangszórót, fülhallgatót láttál már belülről? Láttad, milyen kábel van bennük és hány menet? Nahát akkor.


Egyébként inkább szedj szét valami ilyesmit, és abból emeld ki az elektromágnest, mert nagyon nagy menetszám kell, és nem árt egyenletesen feltekercselni, azt meg egyrészt nagyon fogod unni, másrészt el fogod kúrni.


Azonkívül milyen kábelt használsz te ehhez? Olyat kéne, ami szigetelt, de nagyon vékony a szigetelése, mondjuk csak egy lakkréteg. Az elektromágnesekben fontos, hogy egyrészt ne legyen testzárlat, másrészt a nagy menetszám miatt minél kevesebb helyet foglaljon a menetek közti szigetelés, különben az vinné el a térfogat nagyját. Van ilyen kábeled?


Szóval inkább szerezz valahonnan egy régi hangszórót vagy trafót, és belezd ki, akkor lesz jó kis elektromágnesed anélkül, hogy megzakkannál a manuális tekercseléstől.

2014. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van olyan drótom és nem vagyok annyira retardált, hogy ne tudjam, hogy szigetelt drót kell!

A tekercselést meg nem fogom elkúrni. Lehet, hogy te nem vagy képes rá, de nekem menni fog.


Régebben csináltam egy elektromágnest, nem is volt gyenge, csak hülye voltam és bevittem suliba.

A tanár megmutatta mindenkinek és egy gyökér idióta kb. 4-5x-es feszültséggel szépen szétégette. (Hogy dögölne meg a tetű.)

Kaptam egy 10 ezrest a sulitól kárpótlásul, de most újat szeretnék készíteni és minél jobbat/ erősebbet.

2014. nov. 30. 01:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké, kezdjük elölről.

Milyen anyagod van hozzá és hány voltról üzemeltetnéd?

Hány wattos legyen, milyen erősségű?

2014. nov. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van egy bontott tekercsem, nem sokat használtam belőle. 220 m-vol rajta. Most kb. 215 m van.

0,35 vastag, 0,35 A-el terhelhető.

Ennek max. 14 V-ot adnék.


A másik bontatlan. 50 méter, 0,75 vastag, max. 1,55 A-t bír.

Ezt 3,1-3,2 V-ot kapna.

2014. nov. 30. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!