Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit vegyek? Konzolt vagy PC-t?

Mit vegyek? Konzolt vagy PC-t?

Figyelt kérdés

Már nagyon régota készülök venni egy gamer PC-t, mert már régóta egy gagyi van, és tudatosan készültem rá, max. 250 ezret szánnék rá, ebbe nincs benne a többi hardver, csak a gép, de olvasom, hogy egyre jobban el lesz hanyagolva a PC, és a konzol lesz az isten, és félek ennyi pénzért venni, és mi van ha tényleg el lesz hanyagolva?

Úgy felhúzott, hogy ha ez igaz....áhh

Ott a konzol....

Sokkal drágább mint egy PC, vegyél hozzá nagy TV-t, mert kicsivel konzol az nem az igazi, fizesd ki a multit, szarjál ki minden 1-2 hónapban 17.000 Ft-ot játékra, és mire veszel 5 nyamvatt játékot, abból a második évbe veszek egy olyan videókártyát, ami keresztbe kettéhasítja a konzolt, igaz, pc-re is meg kell venni, de olcsóbb, és szebb is, meg sok az akció, steamen olcsón hozzájutsz stb.


És erre olvasom, hogy a PC-t hamarosan temetni lehet, ha játékról van szó.

Mellesleg nekem nem jó konzol, pc egybe, ez így nem oké, mert mint mondtam elég gyengusz a gépem, és kettő nem megy együtt.


Szerintetek most mit csináljak? Muszáj vagyok konzolt venni, vagy nyugodtan vehetek még most is egy drága gamer PC-t?


Nagyon nyomasztó helyzetben vagyok, és nekem bár tetszik a konzol, és elfogadnám, a körülményekhez nem felelne meg.

TV, játék, szoba méret stb.


Nagyon nem tudom már, mi legyen :((



2014. dec. 1. 23:56
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

Szerintem meg is válaszoltad a kérdésedeet.

A PC-t meg még nem kell temetni. Tegyük fel, ha a kvöeetkező konzolgenerációnál tényleg mindent csak konzolra adnának ki (100%, hogy nem így lesz), az akkor is irreleváns a mostani helyzet szempontjából. Tudod, ha most megveszed a legújabb XBox-ot, a következő generáció játékaihoz úgyis új konzol kell majd.

Szóval a mostani döntésedben ne az 5-10 évvel későbbi vélt helyzetet vedd alapul, mert akármelyiket veszed, az akkori játékokhoz úgyis új vasat kell szerezned.

2014. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:

Nem tudom hogy hol olvastad ezeket a rémhíreket, de legutoljára kb 3 éve olvastam ilyeneket, még az XBox One és a PS4 megjelenése előtt. :) Az új konzolok pont hogy elég gyenguszra sikeredtek (persze relatíve), 250ezer Ft-ból már könnyedén össze lehet rakni egy olyan gépet, ami elvisz ultrán elvisz bármilyen mai játékot 2K-ban is 60 FPS-sel, nem hogy 940p-ben 30fps-sel, mint az új konzolok.


Konzolokat leggyakrabban olyanok szoktak venni, akik csak casual játékosok, vagy nincs pénzük 200ezer ft körüli gépre, ami jól elvinné a mai játékokat. Esetleg gazdagok, s megtehetik maguknak, hogy PC-jük mellé vegyenek egyet az exkluzív címek miatt.


Az origin és legfőképpen a Steam fellendülésével pont hogy most jött el a PC-s aranykor. Hetente jelennek meg AAA játékok PC-re, s naponta indie játékok tucatjai, ha nem százai törnek fel a semmiből. Évente csak tucatnyi, vagy kevesebb exkluzív játék jelenik meg a két legnagyobb konzolra, de mára már az ,,őshonos" exkluzívokat is elkezdték átportolni PC-re (Pl Final Fantasy széria)

2014. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat.

Asszem ebből PC lesz, évente meg simán összr tudok szedni 50-60 ezret és tehetek bele még egy videkártyát, aztán úgy a többit, mert nem értem hogy miért kell olyan nagy ügyet csinálni a PC árából, mikor a konzol mindennel együtt 2-szer annyi.


Egy 10 éves gyerek is összeszed évente ennyit simán, max. kétévente, és gépet sem kell minden évben húzni.


Elmegyek nyári munkára, egy hónap alatt veszek egy videókártyát, persze ezt könnyű így mondanom, mert mellette eltartanak, de gimnáziumba járok és figyelek a jövőre is, de addig is szórakozzunk.



Meg ami a konzolban nekem a legrosszabb arányt képezi, az az, hogy nem tudok a régi kedvencekkel játszani, például én még most 2014 vége felé is gyakran előszedem a GTA San Andreast, a Prince of Persia trilógiát, és így tovább, nagyon szeretem/szerettem ezeket.

2014. dec. 2. 00:51
 4/25 anonim válasza:
"nem hogy 940p-ben és 30 fps-sel" Az xbox one-om kérlek szépen 1080p és 60 fps-sel viszi a legújabb játékokat. Nem kéne ennyire leszólni a konzolokat!
2014. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is fura volt, mert én is úgy tudom, hogy 1080p 60FPS követelmény, és nem is szóltam le a konzolt, mert jó, csak a játékkiadások remélem még jó-jó sokáig minden platformot érinteni fogják, mert mondtam, vennék konzolt, de nem alkalmas rá egyenlőre semmi.


Szerintem az lesz, hogy veszek egy zsír PC-t kompletten mindenestől, aztán majd egy konzolt, ha már kétséges a helyzet, vagy meglesz a jó környezet egy konzol üzemeltetésére, és az a PC, amit most veszek se hiszem, hogy annyira gagyi lesz még

2014. dec. 2. 14:17
 6/25 szántóvető ***** válasza:
gta,princ of persia trilogy-ezek elérhetőek ps2-n is.én tavaly vettem egy újat beépített hdd-vel,remélem sokáig fogja bírni.(plusz van még egy vadiúj hdd nélküli is tartalékban a nehezebb időkre..)
2014. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen, de nem szeretném a PlayStation generációt a szobámban tartani :DD
2014. dec. 2. 15:43
 8/25 anonim ***** válasza:

"Asszem ebből PC lesz, évente meg simán összr tudok szedni 50-60 ezret és tehetek bele még egy videkártyát, aztán úgy a többit, mert nem értem hogy miért kell olyan nagy ügyet csinálni a PC árából, mikor a konzol mindennel együtt 2-szer annyi. "

majd szólj ha minden egyes játékod eredetiben megveszed a gépedre...

Ha én eldöntöm , hogy évente megveszek egy játékot egy évnyi netelőfizetést még bőven nem járok évi 60-nál.

2014. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, de én azért nem állok meg évi 1-2 játéknál, sajnos sokat kockulok, főleg télen, nyáron nem annyira, és nem lenne elég :S
2014. dec. 2. 20:54
 10/25 A kérdező kommentje:

Meg ez egyénfüggő is szerintem, és mint írtam, minden szempontból a PC felelne meg jobban, viszont a konzolt is szeretem, a de a PC-t jobban, és ezért kérdeztem a játékokat, hogy vehetek-e PC-t vagy konzolt inkább.


De sokan írják, hogy a PC mellett még jópár évig/évtizedig kitart a játékipar, és ezért.

2014. dec. 2. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!