Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Műhold vevőegység csatlakoztat...

Műhold vevőegység csatlakoztatása tv-hez hogyan, milyen kábelt hova dugjak?

Figyelt kérdés

Van egy plazma tv-énk.

Plusz van egy dvd felvevő és lejátszó és egy dvd-videó kombónk is.

És van a műhold vevőegység, ami régen össze volt kötve a tv-vel, de amikor a dvd-video kombót bekötötték, kimaradt a műholddal való összekötése, és pár éve nem használtuk.

T-home kábellel jönnek be az analóg adások, de nemsokára bekötik a digitális csomagot is.

Tehát egynelőre a régebbi dvd-t csak lejátszásra használjuk, a kombóval fel lehet venni dvd-re vagy videókazira a tv-ből.

Továbbá régen fel lehetett venni a műholdas adást is, de mivel nincsen összekötve megfelelően a műhold a többivel nem is találom egyik tv frekvencián sem a műholdas adásokat. 1 esetleg 2 kábel hiányzik az összekötéshez, de nem tudom mit hova dugjak.


Nő vagyok, ehhez nem értek, ezért leírnám hogy melyek a foglalt csatlakozók és melyek a szabadok.


A TV szabad helyei: 2 db audio és 3 db video csatlakozó.

(és 2 hdmi-majd az egyikbe kötik be a settopboxot.)

A TV foglalt helyei: av1 és av2, ide 2 scart van bedugva.


Mivel csak a kombót használjuk felvételre, ezért a kombót is leírom-->

tehát a kombó szabad helyei:

-av2 decoder (kék színű scart)

output:

-1 coaxial,

-1 piros és 1 fehér audio csatlakozó,

-3 component: zöld, kék és piros csatlakozó

és végül 1db S videó fehér színű csatlakozó.


Bedugva: antenna in és antenna out to TV

és 1 db av1 scart


Végül a műhold szabad helyei: 3 scart, azaz for decoder, for tV, for VCR


Bedugva: IF input, TV out, és egy antenna IN.


Tehát szeretném nézni a műholdas adásokat is, nem feltétenül felvenni a kombóval az adásokat,mert úgyis bekötik a settopboxot nemsokára.


Valaki megmondaná hogy melyik kábellel kellene összekötni az eszközöket, hogy műholdas adásokat is tudjak nézni mint pár évvel korábban?


2014. dec. 5. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Úha! Hát, Őőőő... A Tv-n az a 2db audio és 3db video, az mégis milyen csatlakozó? Kerek (azaz RCA dugalj)? S színei megegyeznek a kombón található rca csatlakozókkal, mert akkor az a megoldás, az egy YUV csatlakozás, azaz komponens, mindkét készüléken. Ilyen kábel kell neked, s ezzel kiváltod az egyik koax-ot, s oda pedig rádugod a műholdvevőt. Ha egyezik a dolog, ilyen kábelre van szükséged: [link]

Most az ár az lehet, hogy barátibb, ha helyben, egy boltban nézed meg.


VISZONT! Az a műholdvevő nekem nagyon gyanús! Mikori is kb. ez a box, s hány éve nincs használatba. Különösen az a decoder feliratú scart csatlakozó gyanús nekem, mert utoljára ilyet analóg boxokon láttam, oda kellett egy kis készüléket csatlakoztatni, s ez nyitotta a kódolt csatornákat, akkor még ilyen kezdetleges volt a kódolás. Na most ez azért para, mert ha így van, s ez egy analóg műholdvevő, akkor max. múzeumba jó, ugyanis az analóg sugárzás mondhatni megszűnt műholdon is.

Ha ez így van, akkor ajánlani tudnék valami olcsó fta boxot, meg hozzá nyilván egy szerelőt, ha nincs hozzá érzéked. Használtan digitális boxokat már pár ezerért kapsz, de ha már plazma én kihasználnám, s vennék egy hd-s műholdvevős boxot, persze ez akkor jó igazán, ha értesz egyéb nyelveket is, német, francia, angol, olasz stb.

A digitális kábelen majd le fog esni az állad, hogy mekkora a különbség az analóghoz képest. Plazmán analóg adást nézni... :) Ezek után hetekig csak gyönyörködni fogsz a TV-dben, főleg ha HD adásra is előfizetsz, jól teszed, ha HD-ra is előfizetsz!

2014. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, az egy analóg műholdvevő.

Ha jól számolom, 10 éves.

És igen azért kellenének a műholdas adások, mert jó vagyok nyelvekben.

Angol felsőfokú, a németet a műholdas adásokból tanultam meg, nem csak a gimiben, a franciát mostanában kezdtem el, tehát megfontolom a digitális műholdas boxot, amit javasoltál.

Nagyon köszi a tanácsot.

Ment a zöld kéz.

2014. dec. 6. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben a minimum, amit ajánlani tudok, kimondottan ingyenes csatornák vételére az Alma S-2030.

[link]

HDMI kimenet van rajta, mpeg-4 tömörítési eljárást támogatja, ezáltal felkészült leszel az elkövetkezendő jó pár évre, HD adásokat is nézheted vele, amit leginkább német nyelvterületen találsz majd.

Műholdon különböző pozícióban találod a német, a francia, s az angol csatornákat (sajnos hazánkban az angol BBC legtöbb csatornáját, s az itv csatornáit nem lehet fogni, ill. hatalmas antennával lehet, de az már egy másik kategória), ettől függetlenül sok angol nyelvű csatorna található, jellemzően a keleti 28 fokon, épp ezért vagy eldöntöd, hogy melyik nyelvet részesíted előnyben, s úgy állítod be az antennádat, ill. a szerelő úgy állítja be az antennádat vagy veszel még az antennához egy forgató motort, s így nem kell eldöntsed, a motor mindig abba a pozícióba forgatja az antennát, amelyikre szükséged van. Ez automatikusan történik, értsd amennyiben egy olyan csatornára kapcsolsz, ami másik műholdon van, a beltéri jelet küld a forgatónak, ami automatikusan a megfelelő pozícióba áll be. A legtöbb szerelő ált. vállal ilyen rendszerek kiépítését, szóval biztos, hogy találsz olyan szerelőt is, aki minden anyagot, készüléket beszerez helyetted, de nem árt árajánlatot kérni előtte, s körülnézni, hogy ahhoz képest mi mennyibe fáj, mert a legolcsóbban ezt (forgató+beltéri) új készülékekből összerakva megúszod 26 ezer forint környékén (ha fejet is kell cserélni az antennán, az plusz 2 ezer), nyilván munkadíj, kiszállási díj is van, de ettől súlyosan eltérő összegnél inkább mondj nemet az árajánlatra.

2014. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a részletes tanácsot.

Ehhez az analóg műholdvevőhöz kellett valami forgató egységet venni, egy kis dobozt a beltéri egység mellé, de azt még manuálisan kellett forgatni, (van egy kis pöcök rajta)ha a másik irányban lévő műholdat akartam anno nézni.

Ma már magától forgatja ....????!!!!!!


Nagyon köszi megint.

2014. dec. 7. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, régebben ennyit tudtak, volt egy doboz, az vezérelte, s manuálisan kellett forgatni. Az analóg adás olyan volt, hogy szemcsés volt a kép, ha nem volt pontosan beállítva az antenna (ezt a magyar "halacskásnak" hívta), viszont ez jó volt arra, hogy egy forgatómotort tudj forgatni "kézzel", mivel lehetett látni az analóg adásnál, hogy közeledsz a jó pozícióhoz, digitálisnál ez már annyira nem sikerülne (ott is látsz jelerősséget, de közel sem olyan nagy a hibahatár, mint az analógnál), ezért találták ki később a forgatómotorokhoz a diseq alapján működő forgató boxokat, ez még mindig egy külön doboz volt, de ez már az előre programozott állásba tudta forgatni az antennát, csak ez meg azért volt még mindig messze a tökéletestől, mert külön távirányítóval működött, ha volt hozzá, így külön műveletet igényelt. Ezután ez a technológia már beépült a műholdvevőkbe, s innentől kezdve lett tökéletes, hisz minden automatikus. Sokat fejlődött a műholdas vétel, s a műholdas boxok is, 14-16 ezer forint körüli boxoknál már szinte alapnak számít, hogy youtube videókat lehet rajta nézni, amennyiben internetre van kapcsolva, s a felső kategóriás boxok gyak. köröket vernek az okos TV-k beépített "okosságára" is. Ilyen például az Amiko A3 is, amit jelenleg használok, árban elég húzós, sőt nagyon (számomra).
2014. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!