Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szevasztok! Van egy mélyládám...

Wharfedale Pro kérdése:

Szevasztok! Van egy mélyládám /wharfedale titan a15/ amely ugye egy band-pass láda. Ebbe a logó mellé jobbra beiktattunk egy reflexcsövet. Ez nem árt a hangszórónak? Mert most a légnyomás nem tartja kordában. Így nagyobb a kilengés. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Uhh..Teljesen elhangoljátok így, nem hiába volt az megcsinálva a gyárban ahogy, egy ilyen band-passt szimulálni sem könnyű programban, miből gondoltad, hogy a reflexcső beiktatásával jobb lesz ? :/
2014. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

nem ismerem azt a ládát de band passokban van reflex cső a negyed rendű band pass ban van egy zárt kamra és egy reflex csővel nyitott,a hatod rendűben meg mind a két kamra reflex csővel nyitott.

Ha jól gondolom akkor most te a negyed rendűből csináltál hatodrendűt.


ezzel elhangoltad az egészet,a membrán kevésbé kontrollált.

a nagyobb kilengés ha határon belül van akkor nem gond de ha túl sok akkor lehet gond belőle,pl felkoppan,elszakad a pille,nagyon kilágyul a pille és még kevésbé fogja majd.

én azt tanácsolnám hogyha gyári negyedrendűben nem tetszett a hangja akkor inkább építsd neki thiele/small paraméterek alapján egy bass reflex ládát,de ha a Qts adata elég magas akkor nem érzi jól magát reflexben,akkor inkább zárt ládába való a nyomó.

2014. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Kopogós volt eredetileg , most puha lett , a reflexcső 50Hz -re lett hangolva. Nem én csináltam , hanem úgy vettem használtan. Elvileg 50hz re van hangolva , és egy hozzá értő csinálta. Lehet h nem fog ártani a hangszórónak ha maxon megy ? /Aktív sub/
2014. dec. 15. 09:04
 4/5 dirtboy ***** válasza:
maxra soha nem tekerünk semmit,az aktív cuccok elég rosszak,nem éppen minőségi erősítőt dobálgatnak beléjük,maxra tekerve torzjelt fog küldeni ami meg égeti a tekercset.
2014. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Wharfedale mérnökei nem hülyék, úgy állítják be a dolgokat, hogy a lehető legjobb hangzást érjék el vele. Ez a mélyláda nem az a fajta aminek az az idétlen mohogása, döngése van, tehát ha ezt akarod elérni vele, akkor válassz megy másik fajta ládát.
2015. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!