Ezek milyen csatlakozók? Bővebben >

Figyelt kérdés

Vettem egy DJ controllert (Reloop DJ 2 master edition), és a hátulján van ez a csatlakozó. Az USB csatlakozón túl még vannak RCA csatlakozók, és többek közt van egy olyan, hogy "master unbalanced", és az is RCA. Viszont fogalmam nincs, hogy ennek a csatlakozónak mi lehet a neve, és a másik az, hogy mi a különbség a master balanced és unbalanced között?

Képek:

[link]

[link]



2014. dec. 22. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a balanced-nél a +in -in és árnyék van bekötve, az unbalanced-nél csak árnyék és melegpont.

Itt láthatod: [link]

2014. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem fogom megérteni, mivel nagyon amatőr vagyok hangtechnika téren :D de mindenesetre köszi a választ. :)
2014. dec. 22. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Jack csatlakoz a neve.

Maradjunk röviden annyiban, hogy ha lehetőség van, akkor XLR, vagy jack kiementet, és bemenetet használunk a cucc, és az erősítő között.

Google a barátod, ott megtudhatsz mindent ezekről a dolgokról

2014. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbben úgy néz ki, hogy stúdió cuccoknál a balanced-et (XLR), míg hifi-nél unbalanced-et használnak (RCA).
2014. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ez a csatlakozó a 6,3 mm-es Jack, de dj kontrollereken/keverőpultokon sokszor használnak helyette XLR csatlakozót, ugyanaz a szerepe mindkettőnek. Klubokban-diszkókban ha játszol, akkor előny ha ilyen van a gépeden, szeretik ilyen -balanced- kábelekkel rákötni a rendszerre a cuccot. Ezek a kábelek hosszabb távon elvezetve jobb hangminőséget adnak, mint rca (unbalanced) társaik.

Otthon szerintem nem sokat számít, hogy melyiket használod.

2014. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bizony itthon is számít.

Én a keverőmet, és az aktív ládámat is szimmetrikus kábelekkel kötöm össze.

2014. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor gyakorlatilag leginkább a hangminőség a különbség a balanced és unbalanced között?
2014. dec. 30. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg a balancednél a sztereó az 4ér + árnyék, az unbalanced-nél 2ér+árnyék. Meg asszem hosszabb távon lehet vezetni zajmentesen.
2014. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hangminőség, zavar kiküszöbölés, stb

szimmetrikus kábelek: xLR- Jsck 2 ér plusz árnyék

Meleg pont, hideg pont, test

Asszemiterikus kábelek: pl rca. Melegpont, árnyék.


rövid olvasnivaló


[link]

2014. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!