Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek hobbifotózásra...

Szerintetek hobbifotózásra megfelelő ez a fényképezőgép?

Figyelt kérdés

[link]


Egy Canon Powershot 710 IS gépem van, de tönkrement. Mindenképp olyat szeretnék, ami beltérben is jól használható és van rajta manuális beállítási lehetőség. Nézegettem a Powershot SX 170-et is, de arról rosszat írnak, gyenge a fényerőnél nem kézsít jó képet. Nem riadnék meg egy tükörreflexes géptől sem, csak anyagi korlát miatt nem tudok ilyet venni, illetve hát használtan azért olcsóbbak, de ott nagy a rizikó.


Köszönöm a segítséget előre is!


2014. dec. 27. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért én inkább egy bridge gépet vennék.

Nekem ilyen van, s nagyon elégedett vagyok vele:

[link]

Ugyan az árukereső szerint pont ez jelenleg nem kapható, de a lényeg látszik rajta. A felépítése olyan, mint amit egy fényképezőgéptől megszoktunk.

Az elektronikát lehet egyre kisebbre tervezni, az optikában ez sokkal nehezebb. Ez a zoom biztosan jobb képet ad, mint a kompakt gépeké.

Van beépített vakuja. Én olyant kerestem, amin van vakupapucs, így lehet rá tenni egy erősebbet, ha van rá pénz és igény. Nem csak nagy monitoron lehet nézni a képet, hanem egy kisebben is. Ez roppant hasznos nappali fényben.

Többféle automatika van, s teljesen kézbe veheted az irányítást, ha akarod.

Akcióban vettem 39 ezer forintért, a rendes ára 59 ezer volt.

Én ehhez hasonlót választanék.

2014. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Eredetileg bridge kategóriában gondolkodtam, csak nem találtam olyat, amiben manuális záridő és rekesz állítási lehetőség lett volna. Egy csomót végignéztem, 60-ért is még csak automatát láttam.
2014. dec. 27. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig minden bridge gépnek tudnia kell manuális expozíciót. Az általam mutatott gép termékleírásában Manuális expozícióként szerepel.

autó, téma automatika, panoráma, program AE, záridő prioritás, blende prioritás mellett manuális és egyéni expozíciós mód is van.

A manuális mód az, ahol teljesen te határozhatod meg a zársebességet és a blendét is. A gép persze figyelmeztet, ha alulexponált vagy túlexponált lesz a kép.

2014. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, az edigital-on nézgelődtem, és bizony vannak elírások, mert felmenve a gyártó honlapjára már szerepel a manuális mód, pl. ennél a gépnél is van:


[link]


Ez most 54000 Ft körül van.

2014. dec. 27. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellene, de nem rossz. Te tudod, mik a terveid, mit szeretnél.

Nekem pl. biztosan soha nem lesz szempont a WiFi és a GPS-es cucc sem valószínű. Kicsi, nem lehet normálisan megtámasztani. (Az objektív a bal kéz élén nyugszik, a jobb kéz tartja, s exponál).

A fotografálásnál a méret és súly csökkentése nem feltétlenül előny.


Én nem vennék olyan gépet, amelyen nincs kereső, csak a nagy monitor. Erős fényben nagyon hiányzik.

A vakuja nem gyenge, de ha nagyobb teret akarsz vele kiexponálni, arra már kevés. Ha nincs rajta vakupapucs, akkor nem tudsz bővíteni.

2014. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egész hétvégén nézegettem a gépeket. Találtam több jót is. Viszont a jobbféle kompaktok és a belépőszintű DSLR-ek között árban már nagyon kicsi az eltérés, nem tudok dönteni. Másik, hogy a nagytudású kompaktokat akkora zoomátfogással készítik, amire egy átlag fotósnak nem igen van szüksége. 50-60X zoomok...Ugyanakkor szűrőt nem lehet rátenni és ált. a RAW-ot nem tudják.

Ugye egy alap kit objektívnek nincs nagy zoomja, mondják, ez csak a kezdet, venni kell hozzá az újabbakat, de kezdetnek lehet, megtenné nekem, nem igen szoktam zoomolgatni, ha valami nagyon messze van, inkább hagyni szoktam. Még nem tudom, de lehet megpróbálok egy tükröst...

2014. dec. 29. 08:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, 50-60x optikai zoom nem lehetséges. Ha ezt írták rá, akkor füllentenek. A digitális zoom pedig szemfényvesztés.

A bridge gépek a kompakt és DSLR gépek között képeznek hidat.

50 ezer környékén nem kapsz új tükörreflexes gépet, legfeljebb csak vázat, objektív nélkül.

Hobbifotózáshoz a RAW nem olyan nagyon kell.

Persze az is igaz, hogy hobbifotós az is aki Mancika szoborral típusú képeket készít, s az is aki hajnalban az erdei búvóhelyén szenzációs képeket fotografál az állatokról.

Ha az utóbbi lennél, akkor a kompaktot teljesen felejtsd el, de a bridge gépet is. Viszont akkor legyen a zsebedben olyan 300 ezer. Több nem, mert iszonyú gyorsan avulnak ezek erkölcsileg.

2014. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tájképek, és beltér ami a fotózási szokásaimban a leggyakoribb. Ehhez kellene találnom valamit...Egy olyan gép, ami neked van, nekem is tökéletesen megfelelne, de ez a típus már tényleg nem kapható.
2014. dec. 29. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!