Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen LCD TV-t érdemes venni...

Milyen LCD TV-t érdemes venni amiben van DVD-lejátszó is?

Figyelt kérdés

Sajnos nem annyira vagyok naprakész a mai modelleket illetően. Ami fontos, hogy tudjak DVD-t nézni rajta, persze tudom hogy lejátszót lehet külön is kapni, de most sajnos csak egy pici TV-m van, konyhai, viszont néha jó lenne megnézni valami jó filmet, vagy ilyesmi. Ezen viszont szinte semmit nem látni.

+ Lehetőleg ne legyen túl drága se...

Köszi ha segítetek!



2014. dec. 29. 16:07
 1/7 A kérdező kommentje:
+ Olvastam valami olyat, hogy a LED TV-ket nem is szabad megdönteni, vagy ilyesmi. Ez az LCD TV-kre is igaz?
2014. dec. 29. 16:09
 2/7 Osynho ***** válasza:

Nem létezik led tv. Led háttérvilágítású lcd tv-ket kapsz manapság az üzletekben. Ezeket eldöntheted, a plazma tv-ket nem szabad.


Miért erőlteted a dvd forrátumot? Egy rég lejárt dolog, hacsak nincs nagy gyűjteményed, nem érdemes kínlódni vele. Pendrive, rá a film, bedugod a tv-be és mehet a lejátszás. Nem valami jók a belső lejátszók, de alap filmnézésre megteszik.

2014. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van sok DVD-m, ezért erőltetem.

A blu-ray meg drága szerintem.


Akkor inkább vegyek szerinted külső lejátszót hozzá? Az jobb, igaz?


Egyébként kb mit jelent az hogy LED-világítás? Ezt nekem kell tudni hogy kb mi, vagy lényegtelen?

2014. dec. 30. 12:31
 4/7 Osynho ***** válasza:

Dvd-t fel lehet másolni gépre, akár rippelni is kisebb méretre, egy 8-16gb-os pendrive-ra ráfér sok film, egy külső hdd-re meg pláne. Cserélgetni se kell, sokkal kényelmesebb. Amennyiben ragaszkodsz a dvd lemezek lejátszásához, úgy egy külső lejátszó a megoldás, ami mindenképpen jobb lesz, mint a beépített, öszvér megoldások. Használtan pár ezer Ft-ért kapsz. Bluray drága, nem is kell venni. Véleményem szerint manapság az optikai adathordozóknak nem sok értelme van. Egy nagy hdd-re, nas-ra fel lehet dobni egy rakás filmet, akár a legjobb BD50 minőségben.


Az LCD panelt hátulról ledekkel világítják meg. Eddig CCFL-el volt megoldva, pár éve behozták a LED tv kifejezést, ami óriási marketing bullshit, hiszen ugyanúgy LCD tv-ről beszélünk. Viszont így könnyebb eladni. A boltokban 99,9%, hogy ledeset találsz. Azon belül is van többféle megoldás, persze a komolyabbak drágábbak is. Nem tudom mennyire akarsz belemélyedni a dologba.

2014. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok nagyon elmélyülni a dolgokba, inkább csak az érdekelne, hogy 70 ezerért lehet-e már normális LED-TV-t kapni. Vagy az még nagyon a "gáz" kategória?


Sajnos nincs olyan sok pénzem a dologra. :/

2014. dec. 30. 15:02
 6/7 Osynho ***** válasza:
Ez megint olyan kérdés, hogy kinek mi a normális. :) Abszolút értékben jó képminőséget nem várhat el az ember ennyi pénzért, de ha ennyi van rá, akkor nem lehet mit tenni. A tescoban volt 60e akciósan a Technika 40"-os tv, 2 év garral. Az pl jó vétel, de már drágább.
2014. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
MediaMarkt-ból vettünk egy Led TV-t, ami csak 50 ezer volt, ráadásul 82 centis. Ha Pendrive-ra rakod a filmet, azon nem olyan jó!
2015. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!