Elektromos cigi suliba?

Figyelt kérdés
elkaptak elektromos cigivel a suliban, azonositják a rendes cigarettával, igazgatóit akarnak adni valami törvény, jogszabály erre vonatkozóan? mire lehet számitani?

2015. jan. 6. 16:32
 1/10 Szirty ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy ha az alábbi kettő egyértelműen egyszerre igaz, akkor bukta:


1. A dohányzást tiltott az iskolában

2. Az e-cigaretta "fogyasztása" dohányzásnak minősül.

2015. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kérdező.. ***** válasza:
66%
Meg is érdemled.Ki is kéne hogy csapassanak.
2015. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vortrex ***** válasza:
68%
Pofátlanság kijátszani a szabályokat és ezt a tanárok sem szeretik.
2015. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából fizikára hoztam fel..mivel lézereket vizsgáltunk különböző közegbe... és ezt találtam most:Tekintettel arra, hogy a nemdohányzók védelméről szóló és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény a 1. § b) pontja szerint a dohányzás dohánytermék füstképződéssel járó elégetése és az e-cigaretta nem bocsát ki füstöt, illetve a dohányt nem tartalmazó e-cigaretta nem minősül dohányterméknek, így az e-cigaretta használata nem minősül dohányzásnak, ennek megfelelően a dohányzási tilalmak sem vonatkoznak rá.
2015. jan. 6. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez olyan dolog, hogy megdughatsz egy 14 éves csajt 45 évesen is, és ráverheted az arcára a szülei előtt a törvény szerint, de az apja ugyanúgy agyon fog verni érte, mintha nem lenne szabad. Sőt, még olyan sem, mert ez teljesen legális, szemben az e-cigarettával, ami egy ideiglenes joghézag.
2015. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De a ebben az esetben az igazgatóság is hasonló szerv mint a rendőrség..azért mert nem tetszik nekik még nem csukhatnak le liliomtiprásért? vagy mégis?
2015. jan. 6. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de az iskola belső szabályztát közvetlenül nem befolyásolja a törvény, csak annyi, hogy a hatályos törvények érvényesek bent is. Ha a suli szabályzatában benne van, hogy nem vehetsz fel piros pólót, akkor meginthetnek érte, fegyelmit is indíthatnak. Ha meg még nincs benne a suli szabályzatában, hogy e-cigizni tilos, és ezt hozod fel, akkor 3 dolgot érsz el legjobb esetben is

-nem kapsz most intőt

-a suli szabályzatába az első határozattal beveszik, hogy minden tilos, ami füstöl vagy gőzölög

-minden tanár lesni fogja minden mozdulatodat, és minden olyan szabály megszegésekor, amiről fogalmad sem volt, azonnal intőt kapsz. Például ha meglátják, hogy 1 métert szaladtál a folyosón. Vagy ha 10 másodpercet késtél. Vagy ha rendetlen a ruhád.

Nem érdemes ilyen szinten szívózni a tanári testülettel, az e-cigaretta nevében benne van az, hogy cigaretta, nem füstgépet vittél be, tudhattad, hogy ez lesz, csak ilyen kis okoska vagy, mert joghézag. Hát most vállald a következményeit, az iskolában nincs demokrácia, sosem volt, sosem lesz. Az igazgatóit maximálisan megérdemled. Ha valódi cigivel kaptak volna el, és bocsánatot kértél volna, nem kapnál, de nem azzal kaptak el, és kötöd az ebet a karóhoz, ezért megszívod.

És nagyon jól tudod, hogy rosszat csináltál, különben büszkén hazavinnéd az igazgatói figyelmeztetőt, és megmondanád a szüleidnek, hogy hülyék voltak ezek, de te is tudod, hogy rosszban sántikáltál, ezért most itt háborogsz.

Amúgy pedig az igazgatói semmi, nekem igazgatói róvóm volt, rengeteg mondvacsinált ok után az egyetlen komoly dolog miatt azonnal, és mégis diplomás lettem, jól élek, és okultam belőle.

Okulj te is! És bár dohányos vagyok, ha meglátlak a villamoson vagy bármilyen más zárt tilos helyen e-cigizni, ugyanúgy oda fogok menni megkérni, hogy hagyd abba, mintha cigiznél, mert utolsó bunkó büdös bugris paraszt dolog.

2015. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vortrex ***** válasza:
100%
Nálunk is minden évben megpróbálkoznak vele az elsősök, de mindig igazgatói lesz a vége. Azzal jársz a legjobban, ha megbánod, amit tettél és bocsánatért esedezel, különben még rosszabbul jársz
2015. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Milyen kedves, segítőkész válaszolók.. nem semmi:)


Amennyiben az iskola szabályzata a dohányzást tiltja, azonban az elektromos cigaretta használatát nem, nem kaphatsz intőt, vagy nem emiatt. Más kérdés, hogy örülni fognak -e neki, avagy sem, de mivel az elektromos cigaretta használata során nem ég el dohány, nem valósul meg dohányzás sem. Szerintem -és szavazzanak csak le a többiek :D- az egyáltalán nem gond, ha ismered a jogaidat.


Az e-cigaretta használatának is van egyébként etikettje, a továbbiakban talán célszerű lenne azt követned. :)

2015. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy dohánytermék-e vagy sem, hanem, hogy az iskolában mik a szabályok. Attól, hogy a törvény engedi, hogy akárhol szívd, attól még az iskola korlátozza a kiskorúakra való tekintettel. És akkor örülj hogy csak intőt kapsz és nem kirúgnak. Attól, hogy bárhol engedélyezett, még nem kell mindenhol menőzni vele. Én pl tömegközlekedési eszközökön, buszmegállókban, olyan épületekben, ahol sok ember fordul meg, betiltanám. Csupán azért, mert 1.: kiskorúakra rossz hatással van, 2.: Nem hiszem, hogy te örülnél a buszon, ha a melletted ülő a képedbe "füstölne". Attól hogy nem olyan káros, mint a cigi, még zavaró lehet.
2015. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!