Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki esetleg tudna véleményt...

Valaki esetleg tudna véleményt mondani a PocketBook mini e-book olvasóról?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta nézegetem a táblagépeket, de képtelen vagyok dönteni. Régen csak a Kindle gépekről olvastam jót, de sajnálom rá a pénzt, hogy őszinte legyek. Most ezt a kis masinát néztem ki magamnak...

Ami érdekelne: mennyire zavaró ez a kicsi méretű kijelző? Igazából ezt még nem tudtam eldönteni a képek alapján, amiket néztem :D

Meddig bírja egy töltéssel a masina?

Milyen a gyorsasága? Nem kell neki fél nap egy-egy dokumentum beolvasásához, igaz?

Ezenkívül érdekelne még, hogy milyen formátumokat olvas be? Mert több fórumot is megnéztem, szakoldalt, de tök ellentmondásos infókat találtam. :(

Youtube-s videókat is láttam már.. de engem olyan ember véleménye érdekelne, aki már huzamosabb ideje nyúzza a gépet....

Köszönöm szépen a segítséget! :)



2015. jan. 7. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Családban van ilyen eszköz, de csak futólag láttam, keveset nyomkodtam. Így nem mondhatnám, hogy huzamosabban használtam, de amíg nem jön ilyen személy, legyen elég ez:)

Kijelzőméret megszokás kérdése. Nekem Kindle 3 van, szerintem az kényelmesebb, de semmiképp sem mondanám ezt használhatatlannak. Westendben lévő MediaMarktban egyébként van (illetve Karácsony előtt volt) kiállítva, így ha közeledben van, meg tudod nézni személyesen is.

Töltés gyakoriságáról nincsenek információim, de eInk kijelzőjű eszközöket lapozás gyakorisága meríti inkább, nem a bekapcsolt állapot.

Nem tűnt számomra lassúnak, persze nem is PDF-eket, hanem epubot jelenített meg.

Két apróság tűnt fel: egyik, hogy ujjlenyomatok azonnal meglátszanak a hátoldalán, illetve hogyha kikapcsolt állapotba kötöm össze a számítógéppel, akkor bár bekapcsol, de nem veszi észre a PC-t. (Lehúzás/visszadugás megoldja, de elsőre megijedtem, hogy valami baj van.)

2015. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak a kijelző méretéhez tudok hozzászólni, mert más márkától van olvasóm. Nekem abszolút nem zavaró és a 6 colos kijelzőhöz képest nagy különbséget nem érzek, a 7 colos tableten pedig nem is szeretek olvasni, persze nem csak a méret miatt, de az is zavar. Mondjuk én a nagyobb könyveket se szeretem, de amúgy is okkal szedik hasábokba az újságokat is meg a weblapokat se széltől-szélig szerkesztik jó esetben. :)

Az egyetlen hátrányt csak 6 colosra szerkesztett pdf-eknél tapasztaltam, de alapból nem a legszerencsésebb formátum, meg nem egy hatalmas gond.

2015. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: megkérdeztem, még egyszer sem töltötték, pedig naponta használják, és több (papírkiadásban 100-300) oldalas könyvet már kiolvastak rajta. Szerintem ez kifejezetten jó.
2015. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Eddig én is tabon olvastam, de már meguntam, nagyon bántja a szememet... és sokszor annyira reménytelen jól tördelt formátumú könyvet találni, hogy inkább hagytam a fenébe... Most pedig már hiányzik az olvasás és hiába szereztem be most sok könyvet, a végére érek a kupacnak hamar... Szóval amint lehet beruháznék egy ebook olvasóra...

Én is csupa jót olvastam róla, pont ez zavart meg, hogy el nem hiszem, hogy ennyire jó lehet... de akkor talán mégis.

Media Markt-os ötletet köszönöm, őszintén szólva eszembe se jutott... Pedig van a közelben, egyik nap be is ugrom körül nézni! :)

Köszönöm szépen mindegyikőtöknek. Szép napot kívánok nektek! :)

2015. jan. 11. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!