Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A műholdas tv vagy a vezetékes...

A műholdas tv vagy a vezetékes tv a jobb?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
müholdas
2015. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudhatom, Neked melyik a jobb.

Valamivel stabilabb a vezetékes, de a műholdas sem rosszabb, ha rendesen van telepítve.

Azt se tudom számodra mi fontos. Sok HD, sok sport vagy mit tudom én? Mennyit szánsz rá? Amúgy nehogy megírd, mert nem tudok/fogok árajánlat halmazt összeállítani....

Nekem műhold van, mert zsebrevágom a kártyát és viszem a telekre és itthon is több TV-n tudok nézni...

2015. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Osynho ***** válasza:
Mi számít vezetékesnek? :) Nekem IPTV-m van HD csomaggal és jobb a képe, mint a műholdas HD adásnak, amit a ház több részén használunk.
2015. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Általában a vezetékes tévé ( DVB-C vagy IPTV ) jobb minőségű mint a műholdas ( DVB-S ) hiszen vezetéken nagyobb kapacitás áll rendelkezésre. Erre jó példa a DIGI. Műholdas tévéjükön van 10, kábelen meg 25 HD csatornájuk... ( Műhold: [link] Kábel: [link] )

Erre ellenpélda a Telekom. Ha ADSL kapcsolton ( ami még az 5 Mbites netet sem bírja ) rád sózzák az IPTV-t annál biztos jobb minőségű a műholdas tévé. Persze optikai hálózaton az IPTV is remek tud lenni ( jó esetben ).


Ahhoz hogy segíteni tudjunk a választásban, több infót kéne adnod.

2015. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most ne vedd sértésnek, de...

szerinted erre így, ebben a formában lehet válaszolni?

Magyarországon az összes szolgáltató az összes platformon egyforma minőséget, egyforma csatornakínálatot biztosít, egyforma árakon, s mindenkinek egyformák az igényei, a minőség, a csatornakínálat s az árazás tekintetében! Gyak. a szimpátia dönt! Kinél mosolyog ránk aranyosabb nőszemély vagy jóképű kigyúrt férfi (kinek mi), ki a kedvesebb vagy kinél dolgozik ismerős... :D

Hát az étterem vagy a szomszéd főztje jobb? Azt meg találd ki, hogy ki a szomszédom, s hogy melyik étterem!

2015. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én pont telekomost szeretnék.

Ugye nekünk lrtktv-nk van és át szeretnénk állni a telekomhoz.

Akkor a telekomnál a vezetékes a jobb? Csakmert itt van a műholdas torony egy köpésnyire (pontosabban 2 utcányira).

Még így is a műholdas a jobb?

2015. jan. 11. 18:50
 7/10 A kérdező kommentje:

Még valami:

A telekomnál is a vezetékes tv-n több HD csatorna van, mint a műholdason.


Biztosan szeretném tudni, hogy melyik a jobb, mert hűségidővel ugye olcsóbb és, ha aláírom akkor nem lehet megváltoztatni. Nem szeretnék 2 évig rossz minőségű filmeket nézni.

2015. jan. 11. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:

"Csakmert itt van a műholdas torony egy köpésnyire "

Az teljesen mindegy, a műholdak, amelyekről az adást veszed mindenkinek, a Föld bármely pontján kb. 36000 km távolságra van.

2015. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a műholdas torony valószínűleg mobiltorony és/vagy DVB-T torony lesz... Nem tudom hogy a Telekom műholdas feladóállomása helyileg hol van, de az biztos hogy nem toronyról történik.

A Telekom SAT-on ugyan azok a csatornák vannak mint IPTV-n egy nemrég végbevitt transzponder bővítése hatására. Szerintem nyugodtan válthatsz rá, ha megfelelő a csatornakínálata és az árazása. A minőséggel egy jól beállított parabola antennával nem lesz gond.

2015. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. jan. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!