Milyen subot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Pioneer vsx-922, Dali zensor 3, zensor vocal, és fazon mikro-k mellé milyen subot ajánlanátok elsősorban mozizáshoz és minimális zenéhez?

#erősítő #mélyláda #Dali #fazon #házimozi #zensor #mélynyomó sub
2015. jan. 18. 06:27
 1/8 Osynho ***** válasza:

A kérdés, hogy mennyi pénzért, mekkora helyiségbe?


Az igazán jó subok zárt rendszerűek. Pontos, kottázható mélyek, semmi búgás, portzaj, nincsenek kiemelések, lineáris a frekvenciamenet. Zenéhez csakis zárt!


Persze, a jó zárt mélyek nem olcsók.

[link]

[link]


Kevesebb pénzből reflex-et tudsz venni. Ezek elég hangosak, de nem igazán zenére valók a lassúságuk miatt. Házimozira nem rosszak.


Jó pl a Proson Rumble R10, R12, Polk Audio PSW 110, PSW 125. Szoba méret függő.

2015. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ki hogy van vele, de ezek a gyári aktív subok, 150-200 wattos erősítővel, 30-50 literes dobozban, még zenéhez sem alkalmasak, nem hogy mozihoz. A fizikát nem lehet átba_ni, sub tartományhoz nagy térfogat kell. Egy ilyen kis ládából, akár milyen hangszórót teszel bele, nem fog kijönni 50hz alatt lineárisan semmi... 50-60hz-től esik az átvitelük. Pont abban a sávban nem szól úgy ahogy kéne, amiben használja a user mint "subláda".

Ha már valaki rászán 100 ezreket egy mélyládára, én mindenképpen valami nagy motoros 15-18 colos subot tennék bele egy 200-250 literes zárt ládába, dupla tekercseléssel. Egy sima sztereó erősítőről lehet hajtani, vágást megoldja a házimozi erősítő. Egy 70-80 eft-os oldalanként 150-200 wattos erősítő, egy 100 eft-os valóban sub hangszóró, egy negyed köbméteres ládában, olyan valósághű hangzást produkál, mint ha tényleg a koncerten ülnél, vagy tényleg a szomszéd utcában robbanna fel egy autó. Ezek a 10-12 volos "vackok" nem is tudom mire valók, de hogy nem a valósághű hangzás visszaadására, az tuti. Mindegyiknek mint ha be lenne állítva a hangképe egy bizonyos stílusra, így próbálnak velük egy réteget megcélozni a gyártók.

2015. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*volos=colos
2015. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyira azért nem vagyok vájtfülű, hogy ennyire adjak a minőségi hangzásra :)

Egy nem túl nagy nappaliban lenne a mozizás, es kb 100at szánnék rá.

Köszi a tippeket, a prosonok jónak tűnnek, máshol is jókat hallottam róluk, viszont sajnos meghallgatni nem tudom őket. :(

2015. jan. 19. 01:29
 5/8 Osynho ***** válasza:

#2: A T12-ben pl 600W-os erősítő van. ;-)


Kérdező:


Itt egy bemutató darab, ha nem tetszik, eladod gyakorlatilag bukó nélkül.


[link]

2015. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néztem, elég bivaly a hangszóró is, de egy 50-60 literes ládában ne várjunk tőlük semmit, sajnos ezek ún. ál subtartományt sugároznak. :( Pedig még jól is néz ki. :D

Kérdező:

[link]

[link]

Meghajtod valamelyiket egy szobai sztereó 2x150-200 wattos géppel, vagy egy kisebb végfokkal, és kerestbe lenyeled ezeket a gyári vackokat.

Vagy:

[link]

Egy ilyet, 80-100 liter zártba, egy 2x250-300 wattos végfokkal szobában = embertelenül komoly hangzás... A hangnyomás már csak melléktermék. :D

2015. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Osynho ***** válasza:

"de egy 50-60 literes ládában ne várjunk tőlük semmit, sajnos ezek ún. ál subtartományt sugároznak. :( "


Sajnos élőben nem volt szerencsém még hozzá, de az összes tesztoldal és például a PH fórum nem kis tapasztalattal rendelkező tagjai is mind-mind elismerően nyilatkoztak a T12-ről, ahogy az SVS sub is hasonló kategória. Ennyi pénzért brutális hangzás. Amennyiben olcsóbban ki lehetne hozni az általad felvázolt megoldással, mi értelme lenne a drága gyári aktív suboknak? Hisz csak barkácsolok otthon egy jó nagy dobozt, beleteszek egy jobb mélysugárzót, rákötöm valami erősítőre és kész.


Nem értem miért alapfeltétel egy szekrény méretű láda egy zárt subhoz? A hangszóró Thiele-Small paraméterei megadják a szükséges méretet, ami egy 12cm-es subnál nem 100l. A linkelt Audio System HX 12 pl 30-as ládában van gyárilag. A túl nagy láda sem tesz jót a hangnak, csak pontatlan, lötyögős lesz a produkció. Hidd el, lemennek ezek a pincébe kisebb láda esetén is. ;-) (A linkelt nyomók azért elindították a nyálelválasztást a számban, főleg a JBL legenda :D )

2015. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lemennek valóban a pincébe, csak 25-30hz-es tartományban már 10-15 decibelt esett az érzékenysége mondjuk az 50-100hz-es tartományhoz képest.

Egy jó erős motor megfogja a membránt, nem kell mögé a zárt láda csillapítása. Elvégre nem is nyomni akarunk vele szobában, így úgy sem lesz teljesen kihasználva.

Nyilván ez is lehúzás, azért ilyen drágák. Egy 5-600 wattos D osztályú erősítő pár 10 eft-ból legyártható, 100-150 eft-ért már 2-3 kilowattos D erősítőt veszel újonnan, amin szintén rajta van a haszon.

Egy olyan hangszórót amit ezekbe tesznek, meg tudsz rendelni neten 20-30 eft-ért.

A láda is mondjuk 20-30 eft zongora lakkozással.

2-3x olyan drágán adják ezeket, mint a valódi értékük. Nem a hangzást fizeted meg ha veszel 200 eft-ért egy aktív subot, hanem a márkanevet, a dizájnt, és a haszonkulcsot. Sajnos. :(

2015. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!