Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet-e baja az akksinak, ha...

Fook kérdése:

Lehet-e baja az akksinak, ha más töltővel töltjük?

Figyelt kérdés

Hello!


Az érdekelne, hogy ha mondjuk egy telefont nem egy gyári töltővel töltjük hanem egy másikéval, akkor lehet-e baja a telefon akksijának? Mire kell figyelni a töltőknél? Elég ha csak a kimeneti feszültség megegyezik az áram az már lényegtelen? Külső akkumulátoroknál is nyugodtan tölthetek vele bármit, nem tesz kárt az akksikban?

Ugyan ez igaz mondjuk egy laptop töltőjére is?


Köszi előre is a válaszokat!



2015. jan. 18. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyedül csak arra kell figyelni, hogy egy mondjuk 9V-os aksit ne 14V-ossal akarj feltölteni.
2015. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kérdező.. ***** válasza:
Én minden akksin ami nekem volt csak 5.0V-t látok.Azzal lehet tölteni bármit nem?
2015. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legjobban elterjedt micro USB csatlakozós telefonokat bármilyen, 5V-os töltővel lehet tölteni (persze ilyen csatlakozó fejjel), csak arra figyelj, hogy a teljesítménye legalább a gyári érték legyen. Pl. gyári 1000mA-es töltő helyett 1500-as OK. Ha gyengébbet használsz, akkor lassabban tölt, esetleg az elektronika el is utasítja a sovány töltőt.
2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kérdező.. ***** válasza:
Jó mert én egy 2070mA -s akksit töltök 2.0A -es usb-s töltővel.
2015. jan. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!