Megéri laptopot venni?

Figyelt kérdés

A gépem már 8 éves. Nagyon lassú, bármit megakarok nézni a neten, bármi apróságot, legalább 10 perc, mivel folyton lefagy. Laptopot szívesen vennék, csak az a probléma, hogy még tavaly vettem sims-et, és ráment elég sok pénzem... És nem tudom, hogy tudnák sims nélkül élni... Mármint, a laptopon inkább neteznék, mert a simset már unom valamennyire, de félek, hogyha a laptopra még is felszeretném telepíteni a játékot, akkor nem lehetne. Mert pl. a ház egyik gépe Windows 7 64 bites, és arra nem lehet feltelepíteni! És én csak Windows 7 64 bites laptopot szeretnék majd...

Megéri, vagy nem? Mert a tesómnak 3-4 éves laptopja van, azt mondja ócska, meg az elején több baj is volt vele. (minden héten vitte kitisztíttatni, mert folyamatosan, szinte 10 percenként elfeketedett a kép) Meg most is, könyvvel támasztja alá, mert a laptop alján van egy "szellőző", és ha nem támasztja alá akkor nagyon túlmelegszik, leáll. De gondolom minden laptop ilyen, ha a nap 24 órájában online játékokat játszanak rajta. De ha a simset nem nézzük, akkor csak neteznék, írnék rajta, esetleg képet szerkesztenék.

Mellékesen: Tudom nem szellőzőnek hívják azt az izét rajta, ne perpillanat nem jut eszembe.

Bocsánat hogy hosszúra sikeredett, de fontosnak tartottam hogy leírjam, nem szeretnék hiába venni laptopot. És ha vennék akkor milyen fajtát kell? A tesómé 150 ezres volt ha jól tudom. Kinézetre ilyen: [link]

(Nem vagyok képbe a laptop fajtákkal)



2015. jan. 24. 19:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a gép nem az enyém volt, hanem a másik tesómé, mert én 3 éve kaptam újat, de azon nem volt jó a sims 3. (az a gép Windows 7 64 bites) Ezért cseréltünk, amit sajnálok, mert az az asztali számítógép tényleg jó, pláne hogy sok hely van rajta, mert ezen csak 30 GB. (bármit letörölhetek rajta, nincs több hely) És az gyors, az enyém meg lassú. Amúgy a laptopok lassúak? Mert a tesóm laptopja kb. olyan lassú mint az én gépem...
2015. jan. 24. 19:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Modell es oprendszer fuggo, hogy milyen lapos mennyire gyors. En lapost hasznalok olyan 8 eve, nem ternek visszak desktopra.
2015. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"bármit megakarok nézni a neten, bármi apróságot, legalább 10 perc, mivel folyton lefagy."

Hdsentinellel ellenőrizni a hdd-t és újratelepíteni a gépet ingyen van, csak egy kis idő kell hozzá.


"És nem tudom, hogy tudnák sims nélkül élni..."

Semmi bajod nem lenne, csak eleinte nyafiznál egy kicsit.


A lapotopnak egy lényeges előnye van, a hordozhatóság. Csak a szemed kívánja.

2015. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"De gondolom minden laptop ilyen, ha a nap 24 órájában online játékokat játszanak rajta. "


Nem, egy normálisan összeszeret laptop, normális hűtéssel nem ilyen.


"És nem tudom, hogy tudnák sims nélkül élni... "


A Sims-nek nincs olyan eget rengető gépigénye. Még az olcsóbb laptopok is gond nélkül viszik ( persze nem max. grafikán ).

A Sims 3-at illetve a 4-et biztos hogy fel tudod rakni 64 bites Windows 7-re. A Sims 2-t nem tudom.


"minden héten vitte kitisztíttatni, mert folyamatosan, szinte 10 percenként elfeketedett a kép"


Ha egy zsír új gép csinálja ezt, akkor nem tisztítgatni kell, mert egy hét alatt nem fog be porosodni, hacsak nem bedobod egy láda por közé, amit egy 10 éve nem takarított lakásból szedtél össze. Inkább ellenőrizni kéne hogy biztosan megfelelően működik-e a hűtése, nem-e hibásodott meg valami.

2015. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 éves laptopom még mindig elég gyors tud lenni ,fél éve tisztitota ki a párom és pasztázta újra 3,5 évet minden piszkálás nélkül kibirt ,nem fagy viszi a játékokat is .ha újkorában rossz volt a laptopja a tesodnak akkor ha garanciális volt inkább szervizbe kelet volna vinni .
2015. jan. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. A tesóm nem kitisztíttatni vitte, hanem garanciás volt, és vissza vitte. De tényleg kb. hetenként, mert sose lett jó. Mármint, már jól működik, bár nem is volt olyan drága, 120-ért vette. (tegnap 150-et írtam, mert nem tudtam pontosan)
2015. jan. 25. 08:37
 7/7 anonim válasza:
Nem, maradj az asztali gépnél. Vegyél új asztalit szerintem.
2015. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!