Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell hangszórót cseréln...

Hogyan kell hangszórót cserélni autóban?

Figyelt kérdés

Egy 2003-as Suzuki Swiftben szeretnék hangszórót cserélni csak, hogy minimálisan szóljon valami. Jelenleg a műszer fal alatt vannak a hangszórók (2 kis bizbasz). Nem szeretnék erősítőt, meg semmit kötözgetni, hogyan tudom őket kicserélni 2 koaxiláis hangszóróra? Illetve, hogyan kell levenni onnan a műanyag borítást? (A cél nem a nagyszerű hangzás hanem, hogy minimális mély legyen az autóban illetve, ne recsegjen össze-vissza)

Köszönöm a segítséget!



2015. jan. 30. 23:04
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:

mivel nekem nincs ilyen autóm így nem tudom mit kell hozzá kibontanod hogy ki tudd venni a gyárit de azt már most meg tudom neked mondani hogy csere után sem lesz semmi mélyed akár milyen hangszórót is raksz oda.

azok ott elől kb 10cm-esek amik semmilyen mélyet nem tudnak adni mert túl pici a membrán felületük hozzá valamint a felépítésük sem olyan mint egy nyomóé.

a műszerfal mint helyük pedig pláne alkalmatlan alacsony frekvencia megszólaltatására.

ha kész vagy dobjál nekik 100hz sinust aztán meghallod a nagy semmit mert még az sem fog halhatóan szólni.

2015. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolsz? Gondolkoztam azon is, hogy nagyobb koax hangszórót veszek, azt beszerelem egy ládába, beteszem hátra aztán összekötöm valahogy a fejegységgel, de az összekötéssel vannak gondok, tehát arra gondolok, hogy jó lenne ha vennék hangszóró kábelt, elvágnám a mostani hangszórókábelokat (ami eredetileg a hangszórókhoz van kötve) és összekötném az újonnan vásárolt kábellal?
2015. jan. 30. 23:53
 3/16 dirtboy ***** válasza:

az ajtókban gondolom van hangszóró.

elsőnek én azt javasolnám hogy kezdj egy ajtó szigeteléssel,az fel fogja javítani a gyári hangszóró hangját is és az alacsonyabb frekvenciákon is jobban fog teljesíteni.

szigeteléshez bitumenlap szükséges,nem tudom mennyire ismered őket.

az ajtók belső lemez felületeit telibe bitumenezheted,zsírtalanítsd persze a lemezeket előtte.

a hangszóró fészekhez mehet dupla rétegbe,végezetül az ajtón a szerelő nyílásokat is zárd le hogy olyasmi legyen az ajtó belseje mint egy zárt doboz.

ezt ha jól csinálod igencsak nagy változás lesz hangban,lehetséges hogy ezzel el is éred azt a szintet amire vágysz,ha nem akkor utána térjünk vissza a témára és jöhet a következő lépés.

2015. jan. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

a jobboldali hangszórót könnyű kivenni, a baloldalihoz a fél műszerfalat meg kell bontani. úgy emlékszem csavarozni nem kell, csak a patentokat kell kivenni. értelem szerűen látni fogod hogy hol vannak az összeillesztések és azt mely patentok fogják.

a hangszórót pedig 4 csavar fogja, azt kicsavarozod, a hangszórót kivszed, vezetékeket lehúzod róla (vagy ha már nem gyári akkor levágod), aztán ugyan ez vissza felé és kész is vagy. asszem 8 vagy 10 centis hangszórók vannak ott elöl. vegyél még 2 nagyobb hangszórót és hátra a kalap tartóba szereld be, ezzel tudsz neki egy kis mélyet adni. gyárilag pedig nincs az ajtókban hangszóró.

2015. jan. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Érteeeem, még annyi lenne, hogy a másik 2 hangszórót, hogyan kössem be, hova?

Mellesleg köszönöm szépen.:)

2015. jan. 31. 09:26
 6/16 A kérdező kommentje:
Illetve elnézést, ha hátra csak mélynyomót tennék, vagyis csak mélysugárzó hangszórót? Persze, tényleg nem várok sokat hiszen 4x50 wattos fejegység van benne, erősítőhöz meg nem értünk a családból. Ráadásul ismerős, vagy szervíz, esetleg magán ember sincs a közelben aki ezzel foglalkozna.
2015. jan. 31. 09:39
 7/16 dirtboy ***** válasza:

úgy kéne mint ahogy másodszorra írtad,tehát hogy hátra csak mélynyomót a gond viszont ezzel az hogy fejről nem ajánlatos nyomót hajtani mert egy fej nagyon gyenge hozzá.

amit leírnak 4x50-4x52W azok mind kamu adatok de ettől eltekintve 52W is kevés egy nyomónak.

a helyzet az hogy egy fejegység kb 4x12-20W közt lehet valahol és hidalni nem lehet.

másik probléma hogy a fejegységek végfoka nem éppen minőségi darab legyen az akár 100-150ezer forintos fejegység is,ennek köszönhetően viszonylag nagy torzítás /THD/ mellett tudják produkálni még ezt a kis teljesítményt is.


egy kis autós erősítőt aminek még a hangja is jó már olcsón lehet venni használtan,bekötése nem egy NASA program.

gondold meg azért még ezt,erősítő nélkül nyomó szerintem felejtős.

2015. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy olcsóbb darabok is vannak, de egyszerűen nem tudom, hogy mit hova kell kötni. Ezért is gondolkoztam szimplán koax hangszórókban, hátha van rá valami mód, hogy jobb legyen.
2015. jan. 31. 10:53
 9/16 dirtboy ***** válasza:

pedig egyszerű

[link]

2015. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dirtboy ***** válasza:

ja és a te rendszeredhez ez a rajz illik jobban,a másiknál csak a szöveget olvasd.

[link]

2015. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!