Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Androidon lehetséges a minimum...

Androidon lehetséges a minimum fényerő alá menni?

Figyelt kérdés

Van egy Nexus 7-2 tabletem, A Lollipop sokat javított a fényerővel kapcsolatos dolgokon, de a minimum nem elég sötét nekem. Este még az is tud zavaró lenni, ráadásul ha lejjebb lehetne vinni a fényerőt, azzal az akku élettartamot is picit javíthatnám. Tudom, vannak olyan programok, amikkel lehet sötétíteni, de igazából csak egy átlátszó sötét réteget "tesz" a képre, valójában nem a háttérvilágítás fényerejét csökkentik.


Root jogom van az eszközön, nincs valami rendszer fájl, amibe bele lehet nyúlni és felülvezérelni a fényerőt, vagy eleve hardveres limitációk miatt lehetetlen?


Mielőtt kikapcsolja magát a kijelző, akkor is erősen tompít a fényességen (minimum alá), csak nem tudom, hogy azt milyen módon csinálja.



2015. febr. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
gravitybox-ban van ilyesmi funkció
2015. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen problémám van nekem is egy telefonnal, nézd csak, 5 perc alatt találtam mindkettőnkek megoldást:

[link]

Van egy másik ilyen alkalmazás is, de az az alkalmazások váltásakor egy pillanatra felveszi a fényerőt. Ennél, amíg aktív az alkalmazás, addig alacsony fényerőn marad a kijelző.

2015. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1) Sajna Lollipopon nem megy az Xposed és a Gravitybox.


#2) A Night Mode jó a sötétségre, de mint a legtöbb ilyen program, ez is csak "ráhúz" egy sötétítő réteget a kijelzőre, nem magát a LED háttérvilágítást tompítja. Nem AMOLED kijelző, hanem IPS panel van a Nexuson. Így nem csökkenti a fogyasztást. De sötétítésre tökéletes és egyszerű!

2015. febr. 6. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:
A háttérvilágítás minimum alá csökkentését root után a buil.prop módosításával lehetne megcsinálni, de nem volt kedvem vele szórakozni, hiába van root jogom. Éjszaka bizonyított, nekem tökéletesnek tűnik a Night Mode.
2015. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A build.prop-ban nem találtam erre utaló bejegyzést és a neten sem találtam egyértelmű információt, hogy mit kellene módosítani, beleírni a fájlba. Illetve volt egy ro.lcd_min_brightness bejegyzés valahol, de az nem csinál semmit.
2015. febr. 6. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem volt kedvem vele szórakozni.
2015. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!