Most akkor 125 vagy 150 wattos az alábbi hangszóró, illetve van valakinek itt közületek ilyenje milyen a hangzása, mennyire szól jól?

Figyelt kérdés

Egyik oldalon 150-et másikon 125-öt írnak, most akkor melyik?


Genius SW-HF 5.1 4600


Itt azt írják 125 wattos:


[link]


Itt meg azt ogy 150 wattos:


[link]


Most akkor melyik adat a pontos?



2015. febr. 17. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
125 W RMS
2015. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az az RMS az mit jelent?
2015. febr. 17. 11:26
 3/8 A kérdező kommentje:
de viszont az árukeresőn meg az rms hez 150-et írnak
2015. febr. 17. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Effektív értéket jelöl, tehát ennyi teljesítményt ad le a hangfalszett ÖSSZESEN. Ez általában 50W mélysugárzó és 5x15W egyéb hangszóró teljesítményt jelent.

A 125W a gyártó honlapján van.

2015. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja a hangzásról.

Ugyan nem ez a típus van nekem, de van egy Genius SW-5.1 Home Theater és egy SW-HF5.1 5005. Egyrészt előny volt az áruk, és a mélysugárzó jó teljesítménye(szobába). A mélyei dübörgősek ami sokaknak nem tetszik, nekem igen. A frontok kivételével állítható a sugárzók hangereje, van rajtuk AC3 5.1, RCA és sztereó input is, viszont digitális nincsen. Nem feltűnően de van bennük brumm (a hálózati feszültség zúgása a trafóban), magasabb hangerőnél ez erősebben hallatszik. Műszakilag jól vannak összerakva de nem ismeretlenek a meghibásodások terén, a HT-t már kellett javítanom az egyenirányító diódák kiégése miatt, és ismerősnek is ment már ugyanaz a típus tönkre. Kb ennyit érdemes tudni róluk, én nem bántam meg őket.

2015. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:
81%

ma 11:34


ne írj marhaságot,egy hangszóró nem ad le semennyi Wattot,egy erősítő az ad le.

hangszóróknál dB /decibel/ a hang mennyiségének a mértékegysége nem pedig watt.


rms teljesítmény ami hangszórónál inkább úgy helyes hogy rms terhelhetőség azt jelenti hogy azt az erősítő teljesítményt képes tartósabban elviselni tiszta sinusos jellel.

elviekben 1khz-en szokták mérni ha jól emlékszem 1 percig.


egyébként meg mind a kettő marhaság mert ezeknél a kis fo soknál szó sincs ekkora erősítő teljesítményekről,így hiába parázni hogy 125W vagy 150W mert közelében nincs annak.

2015. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul a 125 és a 150 watt közötti különbség a +0.8dB (ugyanazzal a hangszóróval) azt emberi fül meg se hallja, annyira minimális különbség lenne!
2015. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van, teljesen elhanyagolható a differencia a két teljesítmény között, mondhatni egyáltalán nem számít.

Nem a hangszórók által elviselt vagy az erősítő(k) által leadott teljesítmény mondja meg hogy mennyire hangos és milyen a hangzása, hanem a te füled.

A hallás az egyik legszubjektívebb dolog a világon, ami valakinek hangos, neked halk, ami neked hangos lehet hogy nekem halk. Ami neked jól szól, nekem lehet hallgathatatlan. Amire én mondom azt hogy na ez igen, az lehet hogy neked nem tetszik.

Hallgasd meg egy boltban.

2015. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!