Richiehb kérdése:

Hogyan tudok létrehozni térhangzást PC+LEDTV+5.1-es hangfalszettel?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a pc lead képet és (stereo)hangot HDMI-n keresztül a tv-nek viszont ha a tv-t 5.1-re kötöm akkor elméletileg csak az integrált audio stereo jelet fogja leadni a tv-n keresztül az 5.1-nek ami továbbá is stereó marad.kérdésem az, hogy 5.1-es térhangzás eléréséhez elég ha a film 5.1-es és át megy a jel vagy kombinálni kell egy 5.1-es hangkártyával a pc-t?

2015. febr. 19. 14:43
1 2 3
 11/22 Osynho ***** válasza:
Akkor a tv-d az 1%-ba tartozik. :) A legtöbb nem adja tovább a külső forrásból érkező sok csatornás hangot, csak sztereóban. Ennek főleg liszensz okai vannak, lehet, hogy pont a "márkátlansága" miatt tudja ezt a televíziód.
2015. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Elmagyarázom kicsit érthetőbben. Akármelyik tv, amely rendelkezik optikai kimenettel, ugyan azt a hangot adja ki magából/ közvetíti az egységhez ami pl. egy házimozi erősítő, amely az adott műsorhoz/filmhez/esetleg zenéhez tartozik. Természetesen ehhez olyan fogadó egység kell, amely feltudja dolgozni a digitális jelet. Tehát minden TV képes továbbítani a 6 csatornás jelet, csak egyes tv-k beállítást igényelnek, pl. S/PDIF-t PCM-ről Dolby-ba kell állítani és hasonló beállítások.


Amikor bevezetsz neki egy jelet- HDMI kábelen befut a kép és a hang- a képet feldolgozza, ha van csatlakoztatva optikai kimeneten keresztül eszköz, akkor a hangot feldolgozás nélkül továbbküldi a kimenet felé, amit a fogadó egység dolgoz fel és sugároz szét. Ha nincs csatlakoztatva eszköz, akkor nem küldi tovább a jelet, hanem ő maga dolgozza fel, így készít stereo hangot.

2015. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"A legtöbb nem adja tovább a külső forrásból érkező sok csatornás hangot, csak sztereóban"


ebben igazad van, és mindaddig fennál a dolog, ameddig a csatlakoztatás analóg! Miután digitálisan küldjük a jelet, attól kezdve más a dolog.

2015. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Osynho ***** válasza:

"Elmagyarázom kicsit érthetőbben. "


Szükségtelen. Próbáld ki másik tv-vel. ;-)


"ebben igazad van, és mindaddig fennál a dolog, ameddig a csatlakoztatás analóg! Miután digitálisan küldjük a jelet, attól kezdve más a dolog."


Szó sem volt analóg összeköttetésről.

2015. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Amilyen tv-ken eddig használtam digitális kimenetet 6 csatornás hang kivezényelésére: LG, Samsung, Hyundai, Hanspree, Sharp, Toshiba, Sony, Sencor, JVC, Blaupunkt, Pioneer (ez Magyarországon nem biztos hogy ismert, de a studióban ezt használtam jóideig) nagyjából ennyi jut eszembe, de voltak még márkák. Egyébként hangmérnök vagyok, szóval tudom hogy mit beszélek :)
2015. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Osynho ***** válasza:

Az általad próbált LG, Samsung, Sony modellek milyen idősek, melyik típusok? Még a Sharp is ide tartozik, ha régebbi fajta, közben tulaj váltás történt náluk is. A Toshiba, Sencor, JVCm Blaupunkt kínai, azoknál előfordulhat, hogy nem érdekli őket a liszensz és működik a sok csatornás passthrough. A Pioneer ne lenne ismert márka? A Kuros plazmák a világ elismerten legjobb tv-i voltak, amíg foglalkozott a plazma részleggel a vállalat, később a Panasonic vette meg a know-how-t és a 60-as sorozatú tv-k már felnőttek az elődhöz képminőség terén. Most már a Pioneer is kiszállt a bizniszből, kínai gyártó adja el a termékeit a név alatt. Így az új Pioneerek között is lehet olyan modell, ami kiadja az 5.1-et.


A "márkás" gyártók újabb típusainak zöme lebutítja 2 csatornásra a hangot. Illetve van amelyik csak DD-t ad ki, a DTS-t már nem tudja.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam ilyennel, hogy ne ment volna ki a 6 csatornás hang optikain. Fölöttébb, hogy lényegében csak jelet küld, amit az erősítő képes feldolgozni. Az erősítő egy sztereo jelet is képes "felismerni" és feldolgozni hogy az valójában 6 csatornás jel, természetesen ez erősítőtől is függ, nekem egy Pioneer SC-LX85 erősítőm van, ő ezt képes felismerni.
2015. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Osynho ***** válasza:

Direkt butítják a jelet ezek a tv-k. Elég nagy érvágás, de egy komolyabb rendszerben a forrástól az erősítőbe megy közvetlenül a hang, nem bohóckodnak a tv közbeiktatásával.


Az én Denon 4306-om is felismeri a beérkező jelet (mármint jelzi a bejövő csatornák számát, valamint a kimenő hangfalak számát, ha erre gondolsz).

2015. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A studióban én sem bohóckodom a tv-n keresztüli átvitellel, de idehaza így van megoldva, mivel laptop-ot használok. A PC nem az én világom. Mivel az évből csak a január-február és március első felét töltöm itthon, a többit az Államokban, így nem ruházok be idehaza egy komplett studióra. A kisebb vágásokat megtudom oldani egy laptoppal, egy minipulttal, fentebb említett 500 000 ft-os erősítővel meg egy Dali Ikon7 MK2-es szettel. A nagy munkákat meg az Államokban csinálok, elvégre idehaza szabadságra jövök, nem pedig dolgozni, de hát itt is dolgozni kell "néha".


A lényeg az hogy a tv hiába butitja le, bár én még mindig azt mondom hogy nem találkoztam ilyennel, az erősítő felismeri, fel is dolgozza és le is adja a 6 csatornás jelet.

2015. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Osynho ***** válasza:

"de idehaza így van megoldva, mivel laptop-ot használok."


Nem teljesen értem. A laptopon van hdmi kimenet. Az erősítőn van hdmi in, hdmi out. Akkor miért nem az erősítőre kötöd a laptopot?


"A lényeg az hogy a tv hiába butitja le, bár én még mindig azt mondom hogy nem találkoztam ilyennel, az erősítő felismeri, fel is dolgozza és le is adja a 6 csatornás jelet."


Nálad nem butítja le, ha lebutítaná, nem lenne 5.1-es DD, DTS hangsáv. A másik, hogy az erősítőd tudja a Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio hangokat, de ezek optikain egyáltalán nem mennek át. Ezért is lenne célszerű a hdmi kábel használata.

2015. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!