Nemrég vettem egy Arduino R3-as alaplapot. Erre rátettem egy olyan TFT screen-t ami hasonlít egy shield-hez. Ekkor véletlenül be volt dugva az Arduino USB-n és megynomtam picit erősebben az [többi a kiegészítőben]?

Figyelt kérdés
LCD-t és mintha zárlaos lett volna a chip elkezdett füstölni. Ezután rákötöttem megint a gépre, de most nem érzékeli. Mi a hibája? A chip ami füstölt az ATMEL MEGA16U2 volt. Egyébként nemcsak a chip, hanem az ON led is füstölt. (valószínüleg, mert nem láttam, rajta volt a TFT scr.)

#TFT #Arduino R3
2015. febr. 20. 14:07
 1/1 Tengor ***** válasza:

Ott keletkezett galvanikus kötés, ahol nem kellett volna. Tudvalevő, hogy ezek a cuccok füsttel működnek, így ha kijön a füst elromlanak.

Két dolgot tehetsz: megpróbálod a füstöt visszatenni, vagy cseréled az egészet.

A chipnek jó eséllyel annyi, a körülötte lévő elektronka is sérülhetett, szóval jobban jársz ha veszel egy újat. Mivel az LCD váltotta ki a hibát, lehet hogy az is tönkrement.

2015. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!