Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kopog a billentyűje a zongorám...

Klanwarrior kérdése:

Kopog a billentyűje a zongorámnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy Yamaha DGX 650-et, tegnap érkezett.


Észrevettem, hogy billentyűleütéskor kopognak a billentyűk. Olyan szinten, hogy mikor fejhallgatóval gyakorolram, nővérem este 11kor átjött, hogy hagyjam már abba, mert nem tud aludni, annyira hangosan kopog :'(


Mit lehet ezzel tenni?

(Videó itt: Yamaha keyboard clicking: [link]



2015. febr. 21. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=j7IXhThEpV4


Itt mondják hogy mit kell cserélni és hogyan.

2015. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de az a baj, hogy két év garancia van rajta, de ha szétszedem elvész :'(

Meg tzdják ezt csinálni szervizben is ?

2015. febr. 21. 10:33
 3/10 Szirty ***** válasza:

El kell menni és megkérdezni.

Ha nem ismerik el hibának, akkor nem fogják ingyen megcsinálni.


De még ekkor is elképzelhető, hogy megcsinálják pénzért úgy, hogy a garancia megmarad. Meg kell velük beszélni.

2015. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, azt mondták, hogy ez normális a kalapácsmechanika miatt... Van rá megoldás, amit az első válaszoló is mutatott, de én nem merek belenyúlni, mert ha valamit tönkreteszek benne, az nekem negyed millió ftba kerül :/

Max egy hozzáértő segítségével mernék belevágni.

2015. febr. 21. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 nap alatt indoklás nélkül elállhatsz a vételtől, vissza kell küldeni.
2015. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
Akkor fölösleges volt a kérdés, ha magad is ismered a választ?
2015. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, 14 napig elállhatok a vásárlástól... viszont minden kalapácsmechanikás zongora úgy kopog egy gyors darabnál, mintha gumikalapáccsal verném szét az ajtómat???

Erre még nem kaptam választ.

2015. febr. 22. 15:19
 8/10 Szirty ***** válasza:

"viszont minden kalapácsmechanikás zongora úgy kopog egy gyors darabnál, mintha gumikalapáccsal verném szét az ajtómat???

Erre még nem kaptam választ."


Talán mert nem ezt kérdezted?

2015. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Már bocs, de a linkelt videónak semmi köze a problémádhoz.

Az hogy egy 10 éves hangszert, amin napi 6-8 órákat gyakoroltak át kell filcezni, az oké, mert addigra "elkopnak" a filcek.

Neked meg van egy új hangszered, azt nem kell filcezni..

Abba a filcek is ujjak, nem érnél el vele semmit.

A kalapácsmechanika, egy mechanika aminek van hangja (Kell is hogy legyen, ezzel is élethűbbé téve a zongora hangzását.)

2015. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, és rájöttünk a probléma okára.. Azért volt olyan hangos, mert a padló vezette a hangot, így az egész felső szint dübörgött.. Tettem alá egy negyedbe hajtott plédet és már a szomszéd szobában sem hallani :-)
2015. febr. 28. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!