Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Passzív subwoofert beköthetem...

Passzív subwoofert beköthetem az 5.1es erősítőm center kimenetéhez?

Figyelt kérdés
Van egy 250 wattos Kenwood KRF V5050D-erősítőm és egy M.N.C 100/200 wattos passzív mélynyomóm. Az erősítőn csak Pre Out Subwoofer kimenettel rendelkezik tehát egy passzív mélynyomót nem képes megszólaltatni. Ha beépítek a mélynyomóba egy SAL HVS 14-es hangváltót és így bekötöm az erősítő center kimenetéhez, lehetséges bármi hangzásbeli probléma, vagy működni fog?

2015. febr. 22. 18:04
 1/7 Osynho ***** válasza:

Jól sehogy se fog szólni, mert így csak a center csatorna mélyhangjai fognak megszólalni. Ha bekötöd a center helyére és beállítod pl Pro Logic-ra, akkor a center csatorna mély hangok feletti része nem fog szólni, hiányos lesz a hang. Sztereó módban meg ugye nem szól egyáltalán a center.


A másik gond, hogy az a hangszóró (feltételezem) 4 ohmos, amit nem fog szeretni az erősítő, arról nem is beszélve, hogy egyébként se sub hajtására való az a csatorna.

2015. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, estleg hogy oldhatom meg ha semmiképp sem szeretnék egy aktín szubládát beújítani?
2015. febr. 22. 22:40
 3/7 A kérdező kommentje:

aktív*


a hangzóró amúgy 8 Ohm-os

2015. febr. 22. 22:40
 4/7 Osynho ***** válasza:
Veszel egy erősítőt, és arra kötöd.
2015. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt akartam kiküszöbölni mivel már van egy erősítőm gondoltam meg lehet oldani valahogy :) esetleg a Front kimenethez kötöm párhuzamosan az egyik hangfallal?
2015. febr. 22. 22:58
 6/7 Osynho ***** válasza:
Nehogy! Leégeted.
2015. febr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor marad a plusz erősítő, köszönöm szépen a segítséget :)
2015. febr. 23. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!