Van egy kedvenc zeném. Az egyik apró részleténél vettem észre, egy bizonyos hangerőnél, hogy a membrán láthatólag erősen rezonál, és mégsem lehet hallani semmit. Főleg a mélyközép-és mélyhangszórónál lehet jól kivenni?

Figyelt kérdés

Mi ennek a jelenségnek a neve, mi okozza ezt?

Persze ez nem egy hibalehetőség,hiszen minden gyönyörűen,kifinomultam működik,erősítővel sincs probléma.

Kérésre elküldöm a részletet.



#hang #zaj #hangszóró működése
2015. febr. 23. 10:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Vastagon kiemelt résznél,utolsó mondat MEGÁLLAPÍTÁS nem kérdés,a kérdőjel semmis,pusztán azért van ott,hogy kiírhassam a kérdést.

Sajna ilyen a rendszer.

2015. febr. 23. 10:32
 2/4 anonim ***** válasza:

olyan mélyre megy le a hang, hogy te nem hallod, vagy hallod csak nem fogod fel, viszont a hangszóró kiadja

20 hertz alatt...

remeg a membrán, mint állat, viszont alig, vagy semmit sem hallani

2015. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

első is jót írt de lehet akár az is hogy az adott hangszóró doboza,Fs értéke miatt nem hallasz semmit.

pl ha kiveszel egy mélynyomót a ládájából és úgy natúrba szólaltatod meg hiába jár a membrán nem lesz semmi mélyhangot.

/akusztikus rövidzár/,ha viszont ládába helyezed vagy falba rögtön hallasz mélyhangot.

szóval vannak olyan kizáró tényezők amik miatt az egyébként alkalmas hangszóró nem tudja hallhatóan lesugározni az adott frekvenciát.

a füled is képes meghallani még azt a frekvenciát és hangszóró is képes lenne lesugározni de a hangszóró beépítése ebben gátolja,a membrán mozog de a hangja annyi decibelt esik már ott hogy nem hallod.

2015. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha,nem tudtam,mindössze sejtettem hogy valami hasonló lehet a dolog háta mögött.Jó érzés,hogy vannak még ilyen műszaki kaliberű emberek.Hangdobozzal nem hiszem hogy baj lenne,egyedi,hangmérnök,és akusztika"technikus"(vagy valami hasonló nevű)készítette mindenféle kütyümütyü műszerrel,saját szájam ízlése szerint.

Köszi mindenkinek!

2015. febr. 23. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!