Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gyenge gépem van, és nagyon...

Gyenge gépem van, és nagyon lassú. Van köze ahhoz h Win7 van rajta? Viszonylag régi gép, lehet h XP kéne rá. Attól gyorsabb lenne?

Figyelt kérdés
Régebben xp volt rajta, aztán tettünk rá win7-et. Most olyan, h időnként 1 perc mire bezárja az internetet. Minecraft van rajta, nem szoktam vele játszani mert 9-20 fps van :D hányadék... Vírusirtót futtattam rajta, tehát valószínű nem az a baj. Kérlek segítsetek.

2015. márc. 1. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha le irna néhány információt a gépről tudnánk segíteni de igy nem.

Vezérletőpulton belül rendszer és ott legalább a processzor és a RAM mennyisége le van írva.

2015. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel semmit nem tudunk a gépedről leginkább csak ilyen válaszokat várhatsz:


Sokat elmond, hogy a kérdésedben szerepel, hogy lassú a géped, de nem írod le az adatait. Bizonyára Te magad alíg érthetsz hozzá. Mindazonáltal amennyiben az internet használatáig eljutsz (hacsak ebben nem kérsz mindíg segítséget) valamennyire azért érthetsz a géphez. Legalábbis használni tudsz rajta egy - két progit. Javaslom, nézz utánna a gép adatainak. Ami fontos lenne: RAM; Processor; Alaplap; Videókártya; Vinyó (és csatlakozásának típusa); A gépen futó alkalmazások (hátha azok valamelyke lassítja be nagyon); stb...


____________________________


Szóval szükség lenne a gép paramétereire. Javaslok egy AIDA64 nevű alkalmazást, ami kiír rengeteg infót a gépről és a rendszerről is. Valamint, ha tudod, írd le milyen programokat telepítettél.


__


Javaslat:

Win7 esetében, ha lessú gépen futtatod ajánlott kikapcsolni az autómatikus frissítéseket és NEM microsoft -tól származó vírusírtó/tűzfal alkalmazások (vagy ezek kombinált változata egy alkalmazásban) használata, amelyeket szükség esetén kézzel (vagy az alkalmazásból) frissíteni kell.

2015. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Alaplap:

-típus: DualCore AMD Athlon 64 x2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+

-neve: MSI K9N6SGM-V

-alaplapi lapkakészlet: nVIDIA nForce 6100-405, AMD Hammer

-rendszermemória: 960 MB

Videókártya:

-NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 (64 MB)


----------------


Iven, tényleg nem sokat értek hozzá, ezért is írtam ki ide a kérdést. A fönrieket kimásoltam a AIDA64 Extreme-ből nem tudom mit szeretnétek még tudni róla, azt írjátok le és jószívvel várom a segítségeket. Köszönöm.

2015. márc. 3. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi rammal a win7 eleve szopás, de ha jól esik, nincs gond.
2015. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Xp való rá? Az segítene?
2015. márc. 4. 07:02
 6/9 csacsi2 ***** válasza:

Ez még az xp-nek is elég gyenge (ram)... természetesen azzal jobban megy mivel kevesebb a gépígénye! kivesszük a képletből a futtatott programok újabb verzióit pl "rendszermemória: 960 MB " ennek felét minimum a böngésző le is kapja, de ezen kívül maga az oprendszer beállítása is sokat javíthat a működésen. Nem értesz nagyon hozzá kérj meg valakit hogy optimalizálja a rendszered a kevés erőforrásnak megfelelően! Nem Windows akkor valamelyik linux -ot próbáld ki amelyiknek szintén kevés az ígénye (ez annyira nem az én asztalom)

Egyszóval Kevés a Ramod XP-nek is elkell a mostani programoknál 1.5-2GB Memória (RAM). Vegyél bele!

Ellenőrizd a feladatkezelőben mennyi marad, mert biztos hogy elfogy...

2015. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy vegyek bele? Egyébként csak ez a baj vele? Ha több ram lenne akk lényegesen gyorsabb lenne?
2015. márc. 5. 16:24
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

nyisd meg a feladatkezelőt, kezd el használni (böngészés, videózás akármi), nézd meg hogy mennyi marad. Mikor elkezd akadni akkor elfogyott. Kibővíted akkor sem tennék rá max xp-t. Videokártyád is kevés (64MB). Ez valószinü azért van mert a biosban alacsonyra van véve az integrátl VGA memóriahasználata (AGP Aperture size), mivel kevés a Fizikai memóriád...

ez xp-n semmi különös program használatánál a ram fogyasztás:

[link]


Egyszóval mint írtam xp-hez is kevés mindenféle képpen bővítsd ki a Fizikai memóriát és tegyél rá xp-t. Mondanám tegyél rá linuxot, de az több kérdést szűlne mint égen a csillag :)

2015. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) sokat segítettetek.
2015. márc. 6. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!