Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kompakt fényképezőgépet...

Milyen kompakt fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamilyen jobb kompakt fényképezőgépet vásárolni, megfelelő áron (100000forint alatt). Szeretek fotózni, de csak hobbi szinten űzném. Melyiket ajánlanátok?
2010. febr. 15. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ezt neked kellene jobban bahatárolni mit szeretném, mert ez a "csak hobbi szinten űzném" az nem jelent semmit. Sok hobbi fotósnak a DSLR az alap értelmezés.


Alapvetóen a belépő kompaktok egy kutyák minőségre, a közép kategóriásak inkább szolgáltatásokban nyujtanak többet, de képminőségben nem annyira, a felsőkategóriás kompaktok pedig jóval 100ezer felett vannak.


Itt tényleg az a ciki (én nem rábeszélni akarlak csak ez a helyzet) hogy egy középkompaktal alig kapsz többet, de azért az árért pedig egy kitünő használt DSLR-t lehet venni, a kettő közötti különbség képminőségben pedig nagyságrendekben mérhető.

Van aki idegenkedig a DSLR-től, de minőségben a képéért ezért rosszabbat fog kapni. (lásd 'pixel háboús' nemrég felvetet kérdést itt)

2010. febr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2010. febr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a tükrös kép minőségileg lepipálja a kompaktot, meg hát mégis csak egy slr amire szerintem büszke lehet az ember. De ha valaki nem szeretné állandóan a nyálát csorgatni egy új objekív miatt és mégis szüksége van a nagy zoomra meg viszonylag kis mélység élességre, akkor annak pont jó a kompakt kényelme és olcsósága... 100 rugó alatt kompakt? Talán a Nikon P90 esetleg a Canon G11... bár pontosan nem tudom az árukat, de vhova oda tippelem +- 10e... de neked kell dönteni h. kényelmet és viszonylag jó képet akarsz vagy kompromisszum mentes minőséget...
2010. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!