Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fejhallgatót ajánlanáto...

Milyen fejhallgatót ajánlanátok gitározáshoz?

Figyelt kérdés

iRig -el használom a Guitar Rig -et és JamUp -ot iPad -on keresztül (ami egész tűrhetően szól, ha hozzákötöm a kombómhoz :) ). Ellenben, szeretnék a szobában halkan játszani, s szeretnék egy olyan fül/fejhallgatót, amivel élvezhető is és szép hangzást érhetek el.


Van egy telefonhoz kapott fülesem, amivel nagyon gyatrán szól > sok benne a mély, mondhatni élvezhetetlen (csak átlagos zenehallgatásra jó). Ettől azért egy jobb hangzást szeretnék :D Szakértők, vagy valaki, akinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata, milyen fejhallgatók után nézzek? Mire figyeljek, ami a specifikációjukat illeti?


Köszönöm segítségeiteket! :)


2015. márc. 14. 14:57
 1/8 Gimmesomekeef válasza:

Milyen stílusban játszol? Milyen gitárral (strat, lp, elkro-akusztikus, elektro-klasszikus)? Mennyit szánsz rá? Külföldről rendelés (külföldre szóló gar) is játszik?


Én Shure SRH440-et használok (strat - funky és elektro klasszikus - anime és videójáték soundtrack), mindkét gitárral jól szól és egyébként is jó kis fejhallgató (szépen tiszán szól és nincs telebaszva gyár mély-magaskiemeléssel jól visszaadja a hangokat). Egyetlen hátránya, hogy nekem 1,5 óra után elkezd kényelmetlenné válni, de havernak is ilyen van és neki például nem (pedig nagyobb fülei vannak :D).

2015. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm válaszod! :)


Epiphone LP Standard -al nyomulok, sok mindent, a clean -től kezdve az erősebb-zúzósabb hangzásig szeretek pengetgetni! :D Csak szeretnék újabb hangzásélményben részesülni, valamint szeretném kitapasztalni ezt az iRig -es cuccot!


Te is iRig -et használsz ilyen IOS cuccal? Neked mi a véleményed róla? :)


Igen, külföldi is játszik, sőt, a használttól sem távolodom el!

2015. márc. 14. 15:13
 3/8 A kérdező kommentje:

Nos, megnézegettem ezt az SH440 -et, tetszetős darab ám! :)


Ám, ahogyan olvasgatom is, professzionális monitor fejhallgatónak nevezik!


Véleményed szerint, az iPad + iRig -es amp van elég jó ehhez a fejhallgatóhoz? :D Vagy nem is tudom hogy fogalmazhatom meg ezt :) :D

2015. márc. 14. 15:17
 4/8 Gimmesomekeef válasza:

Szar 4s-em meghajtja egész faszán. Persze egy jó fejhallgató erősítővel több kihozható belőle hangerő téren, de én így sem használom 60 százalék felett, csak amikor pl filmet nézek vele és komoly EQ-t használok. Szóval ha a keretbe belefér akkor mindenképpen tudom ajánlani, szerintem az iPad simán meghajtja, ha a 4s is. Én egyébként yamaha silent gitárral használom, azon van fejhallgató erősítő, ha havernál strat-al, rendes csöves erősítővel (fejeshez jár "nagyjack" átalakító is). iRig-et még nem próbáltam, de telón szoktam BeatMaker2-vel alapokat csinálgatni és azt is faszán lehet vele monitorozni, mixhez is tudom ajánlani, sőt még masterhez is, de abban ne adj a szavamra, még nagyon kezdő vagyok mastering téren :D. Szóval, ha a keret megvan rá, ezzel szerintem otthoni használatra nem nagyon tudsz mellényúlni, ámbár professzionálisnak én nem nevezném, az a 150k + kategória.

Esetleg, ha nem fáradtság iRig-ről írnál pár mondatot? Én is gondolkoztam a beszerzésén. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy auido to mid funkció van-e benne, mert van csomó zenei ötletem, amiket softsyth-ekkel szeretnék megvalósítani, de keyboard-on béna vagyok, piaoroll-on pötyögni lusta, így marad a gitár és az audio to midi :)

2015. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gimmesomekeef válasza:
Bocsi a szóismétlésekért és a csúnya formázásért, csak gyorsan válaszolni szerettem volna, mielőtt elmegyek boltba és hát így sikerült ;)
2015. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) Holnap részletesebben kifejtem, mert holnap nagy napom lesz (ZH) :)
2015. márc. 15. 23:28
 7/8 A kérdező kommentje:

No, megnézegettem ezt a BeatMaker2 -t. Nem ismertem, de majd kipróbálom az iPad -omon :)


Nekem van egy midi billentyűzetem (M-Audio KeyStation 61 ES) is, amivel zongorahangot, vonósokat, basszusgitárt és dobot is fel lehet venni, akár a Guitar Rig -be, s meglepően kíváló hangminőségben. Az iRig -gel pedig a gitár soundját tudom felvenni.


Nem akartam sok pénzt rákölteni, ezért Ebay -ről kínából rendeltem egyet újonnan 1300 forintért :D Fogalmam sincs, hogy az eredeti is ugyanezt a performance -et hozza, de szép dobozában volt, meg minden


[link]


Nem látom egy bonyolult szerkezetnek, ezért úgy gondolom, hogy nem sokban különbözik az "eredeti" nemtudomhány dolláros verziótól :D


Nem vártam tőle sokat, de igencsak ott van. Ha hozzákötöm a Peavey Vypyr 15 -ömet, igen jó a hangja.


Szép torzított hangot is ki lehet facsarni belőle, klassz cucc. A Jamup pro nevezetű program profi cucc. Zseniális :D Itt egy videó egy tesztről, valami perifériás gyerek gitárosa játszik vele, így meghallhatod milyen is valójában:


https://www.youtube.com/watch?v=K-SEAvxqoXI


Itt egy másik videó, ahol mindent felvesz, amit csak tud :D


https://www.youtube.com/watch?v=PfchaChdZRI


Még igazán nem tudtam kivesézni, hogy mire is képes nálam, de arra is sor kerül majd. :)


Tehát ehhez gondoltam hozzákötni a dinamikus fejhallgatót, hallgatni, hogy hogy szólna vele, meg ilyenek. Persze, nagy zenehallgató is vagyok, ezzel együtt azt is hallgatnék :D


Számos-számor oldal olvasgatása után, azt határoztam meg, hogy a Shure SRH440 a lehető legjobb választás :D Jó árban van, szép dinamikus hangokat képes kiadni, erősítés nélkül nem érezni, hogy jobb a 840. Ami pedig a többi márkát illeti, az ATH-M50 -et néztem, de többen írták, hogy a Shure jobb választás.


Havernak Sennheiser HD 555 van (nyitott). Én naggggyon keveslem benne a basszust. Nos, szerencsére, a fórumokon voltak olyanok is, akik ilyen Sennheisert használtak két évig és utána leváltották az SRH440 -re, mikor meghallották a Shure -t :D Az csak jót jelent!

A közeljövőben bemegyek majd a Media Markt -ba, s meghallgatok egy-két fejhallgatót, hogy legyen valami referencia alapom. Használtan nézegettem, s van is egy kiszemeltem, csak nincs a környéken. :)


A véleményedet kérném, hogy szerinted elegendő a basszus az SRH440 -ben? Nos, elég tág műfajokat hallgatok (rock -tól keményebb rockig, onnan a kis metál szerűségeket, blúz, klasszik rock, klasszikus múzsikát, sok ilyen hangszeres, orchestrás dolgot (összegezve, amiben hangszer van :) ), így kíváncsi lennék, mi a tapasztalatod?


Köszi! :)



Ha még érdekel, még egy-két videó erről a Jamupról:


https://www.youtube.com/watch?v=29wgbMBKvFE


https://www.youtube.com/watch?v=b8SNab-8dHs

2015. márc. 17. 00:19
 8/8 Gimmesomekeef válasza:

Köszi az infót, főleg az ebay linket, ennyiért ingyen van, jövőhéten rendelek is egyet :)

Hát basszusból nekem bőven van elég, főleg mivel van benne hangerő tartalék, így olyanra tudod állítani az EQ-t amilyenre az adott zene megkívánja, nem kell félni, hogy túl halk lesz mondjuk a magas, ha "heavy bass" beállítással használod. Én az esetek 90%-ában egy elég egyszerű beállítást használok:

[link]

Mondjuk én szinte csak kalasszikus és psychedelikus zenét hallgatok(utóbbit leginkább psychedlikus szerek hatása alatt, úgy meg olyan az egész, mintha rátettem volna valami brutális multieffectre, amit ráadásul nem én kezelek :DD), így nekem nincs túl nagy basszus-igényem. Amit nagyon szeretek benne az az, hogy a különböző hangszereket nagyon szépen kihallani, egyáltalán nem mossa össze a hangokat.

Szerintem is azzal jársz a legjobban, ha meghallgatsz pár fejhallgatót, ha szerencséd van, talán ez, vagy a 840 is ki lesz téve.

Én megfelelőnek találtam a legfinomabb klasszikusoktól, a legbetegebb analógsynthes őrületekig mindenhez. Sok szerencsét a jó fejes megtalálásához, szerintem biztos sikerrel jársz! :)

2015. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!