Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kellene megjavítanom a...

Grósz János kérdése:

Hogyan kellene megjavítanom a kazetta lejátszómat/kazettáimat? Pontos hibajelenség a leírásban.

Figyelt kérdés
Igen, ez egy 2015-ös kérdés :) Szóval van két darab kazettás walkmanem: egy Panasonic RQ-CR15V, és egy Sony WM-EX190. Az Panasonicnak lejátszáskor recseg a hangja a baloldali hangszóróban, feltételezem, ehhez csak szét kellene szedni darabjaira, és ki kellene takarítani? A fejet és a görgőket már megtakarítottam, javulás azonban nem történt. A Sony-t sikerült vadonatúj állapotban beszerezni (nyilván, a gyártás nem ma történt, de legalább nincsenek amortizációs problémái. Remélem legalábbis.), azonban a hosszabb szalagokkal nem birkózik meg: ezek a lejátszás valamely pontján elkezdenek lelassulni, majd végül teljesen megállnak. Ennek ellenére a motor "tapintásra" ebben a lejátszóban tűnik erősebbnek, némi paradoxon érzetet keltve bennem. A problémás kazettákban az egyik orsó kicsit ugrál. Kérdés, hogy ez inkább a kazetta hibája, vagy inkább a lejátszóé? Mi lehet a probléma megoldása? Illetve a fent említett Panasonic lejátszó bal hangszórójának ügyét hogyan lehetne megoldani? Hisz talán ez lehet a legegyszerűbb megoldás a problémámra.

2015. márc. 14. 20:32
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
Én vennék egy komolyabb decket, Nakamichit például, s az majd lejátsza, ha jó a kazetta...egyébként esetleg szèt lehet szedni a kazettákat és megpucolni...
2015. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a recsegést valamilyen kontakt hiba okozhazja.Valószínűleg hangerőpoti kopott, vagy koszos.Esetleg okozhatja még a lejátszófejről jövő vezeték bizonytalan érintkezése (leszakadó félben van a fejről).

Okozhatja továbbá az előerősítő vagy a végerősítő hibája is.Ez általában egyetlenegy darab IC.Ezzel nem nagyon lehet mit csinálni.

Amelyik leáll: Így elsőre megnézném a meghajtószíjat benne.Lehet, hogy megnyúlt --> csere!

2015. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: kazetta megpucolása alatt mit értesz? A szalagtovábbító görgőkre gondolsz? Így hirtelen százezer forintos Nakamichi-nál olcsóbbat nem találtam, ez így számomra jelen pillanatban nem lehetőség, mindenesetre köszönöm a tippet.


Második: tudnál egy kicsit írni arról, hogy hogyan kell ezeket a dolgokat leellenőrizni? Ha szétcsavarozom szegényeket, akkor számíthatok repkedő fogaskerekekre? :) Ez a rémálmom az ilyen mechanikus szerkezeteknél és nem merek hozzáfogni, mivel talán több problémát okozok, mint hasznot ezzel a művelettel. Esetleg ha van valami számodra hasznosnak tűnő ábrás szerelési útmutató, egy linket szívesen fogadok.

A meghajtószíjról hogyan látom, hogy meg van nyúlva? Még nem láttam ilyet belülről, ezért a sok kérdés :) Egyáltalán lehet még ilyet beszerezni?

2015. márc. 14. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:

A recsegő hangszóró esetleg szimplán tönkrement. Egy próba hangszóróval ez ellenőrizhető. Javítása cserével lehetséges.


Ha megnyúlik a szíj, akkor a forgó motor nem tudja meghajtani a mechanikát, mert a laza szíj nem tapad rá, csúszik rajta. Átmeneti javulást hozhat a szíj és a motoron levő tárcsa megtisztítása, tartósan a szíj cseréjével lehet célt érni. Sokkal kisebb ne legyen, mert az meg túlságosan feszül.

2015. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 schocko ***** válasza:
Esetleg valami olcsóbb is jó: Sony, Technics, Pioneer, Aiwa, Teac...vagy más jobb állapotú...nincs kirepülö fogaskerék, egyszerüen szétcsavarozod és leveszed az egyik oldalát...esetleg már az is elég, ha egy picit meglazítod a csavarokat, már akkor is könnyebben viszi...
2015. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#2- es vagyok.

A recsegés folyamatosan tapasztalható, vagy csak ütögetésre, mozgatásra jelentkezik?Illetve milyen recsegés ez? Erős pattogó, csattanó hangok, vagy szimplán torz a hang?

A szíjjcserével kapcsolatban még annyit, hogy átmenetileg egy megfelelő méretű befőttes gumi is megteszi , persze ezekbe elég vékonyka szokott lenni a a meghajtó szíj. ;)

2015. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ilyen sokan írtok, legalább arra is fény derül, ha hülyeségeket írok :) A "recsegést" úgy értettem, hogy egy pillanatra van hang, aztán nincs (ez kicsit túlzás, mert nagyon-nagyon halkan tovább szól, de a hallhatóság határán van, szóval inkább olyan, mintha egyszer rendes hangerőn szólna, aztán a legalacsonyabbon, amin csak meg tud szólalni), aztán megint van hangja. Olyan is van, hogy elmegy hosszabb időre, aztán lejátszok 2 kazit úgy, hogy alig van vele probléma. Ütlegeléstől, mozgatástól független. A hangja is kevésbé tiszta, és az alapzaj is kicsit erősebb, mint a Sony-é, de ezek már csak a kisebb problémák, és nem is számottevőek, csak azért írom le, hátha van valami összefüggés ezekkel a tünetekkel.

A hangszóróval "sajnos" semmi probléma, másik fülesekkel/asztali hangszóróval is ugyanezt produkálja, ezek pedig másutt jól működnek.

Közben nézegettem őket, és úgy tűnik, a Sony lejátszófeje sokkal jobban benyomja a kis szivacskát, mint a Panasonic-é, és ha erőnek erejével lejjebb nyomom a kazettát a lejátszóban, akkor kicsit gyorsabb lesz a lejátszás. Más kérdés, hogy ahol már nem tudja meghajtani a Sony egyáltalán, ott már a Panasonic is meg-megbicsaklik sebesség terén, szóval azt hiszem ezeknek a régi kazettáknak a műszaki állapota is hagy némi kívánnivalót maga után. :/ Egyébként elképzelhető, hogy ezek a szivacsok a fő bűnösök? Ugyanis a gyors tekerés működik akkor is, ha a lejátszás teljesen megáll. És ezeket a szivacsokat lehet cserélni?

Holnap megpróbálom szétszedni őket, főleg, hogy nem lesznek repkedő fogaskerekek, de addig is jöhetnek az észrevételek/tippek/jó tanácsok :) Venni viszont csak akkor szeretnék, ha ezekkel nem tudok semmit se kezdeni, de azért az említett márkákat megjegyeztem.

2015. márc. 14. 23:25
 8/11 A kérdező kommentje:

A Sony-nak sajnos nem tudtam nekilátni, mert olyan kicsi csavarhúzó nem volt itthon, a Panasonicot viszont úgy tűnik, sikerült megcsinálni: kitakarítottam az egészet, az egyik szíjat pedig még egyszer átvettem a kisebbik keréken, így most elég feszesnek tűnik, de valószínűleg mindkettőt cserélnem kell majd. A befőttes gumik sajnos túl vastagok voltak.

A Sony megszerelését nem adtam még fel, de következő hétvégére marad. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2015. márc. 15. 19:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, még valami: ha valaki tudja, hogy hol lehet ékszíjakat venni ezekbe a készülékekbe, majd még írjon egy kommentet :)
2015. márc. 15. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

Örülök , hogy sikerült!

Szíjakat én a HQ elektronikából szoktam rendelni, igaz régebbi kazettás deckekbe, de érdemes körülnézni a weboldalukon, hátha...

[link]

További jó szerelgetést! :)

2015. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!