Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik AKTÍV HANGFAL lehet a...

Melyik AKTÍV HANGFAL lehet a legjobb választás számomra laptop-hoz az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Dell Inspiron N5110-es laptopomhoz szeretnék 40-60e forint áron hangfalat vásárolni. Csatlakoztathatóak hozzá a megjelölt hangfalak? Ha igen, milyen kábel szükséges ehhez?

Illetve a három típus közül melyik lehet legmegfelelőbb számomra? Főként jó minőségű jazz, akkusztikus, élőzenét hallgatok, szerkesztek, ezért a magas és közép hangok különösen hangsúlyosak; persze fontos a mély frekvenciatartomány, ugyanakkor az eltúlzott basszusoktól és a rezgő dobozhangtól frászt kapok. A felhasználás helye egy 30-50 nm-es helyiség lenne.


Taga TAV 500B: [link]


Microlab Solo 7C: [link]


Alesis Elevate 5: www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/studio-monitorok/aktiv-studio-monitorok/p/213361-alesis-Elevate-5


Természetesen a zenére érzékeny füllel megáldott és e területen tapasztalt embertől egyéb javaslatot örömmel fogadok.



2015. márc. 15. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

NEm vagyok ilyen téren tapasztalt. De a laptopok integráltja nem a minőségéről híres.

Én a helyedben KEvesebbet költenék a hangfalra és inkább egy minőségi kártyát vennék. [link]

2015. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első kettőt nem ismerem, alesis-el volt már dolgom és nem szólt rosszul bár nem ugyanezt a tipust hallottam. Amúgy az összes közül nekem a legszimpibb a Taga, de lehet, hogy csak a megjelenése miatt :) Egyikbe se lesz sok mély mert 50 hz környékén mindegyik átviteli tartománya esik. Attol függetlenül hogy nem szereted az eltulzott baszusokat és a doboz hangot ezeket nem árthat megtámogatni egy normális mélyládával, nem állat modjára felhangosítva. amúgy a jellegzetes "dobozhangot" sokszot a normális szubfrekvenciák hiányának érzete okozza az emberben... A mély hangok sok dinamikát közvetíthetnek a hallgató felé, szóval a jelenlétük ugyanúgy fontos mint a többi hangé, nem illik ska úgy megfeledkezni róluk. De a rendszert normálisan hangolni kell hogy ne a basszus legyen a domináns. Én amikor hangrendszert hangolok, mindig a vokálhanghoz probálom beállítani, hogy a lehető legjobban emlékeztessen egy normális emberi hangra, utána kezdek el hangszeres zenével tesztelni és ha kell hozzányúlni a magas tartományokhoz ugy hogy ne menjen a középhangok (és vokál) rovására. ezek után a mélyet illesztem a rendszerhez. A mélyközép sugárzok paramétereinek figyelmébe vételével ami esetedben 50-55hz ezekkel a hangfalakkal (tehát ide kerül a keresztfrekvencia). itt egy mélyládának csak pár hz kiegészités a feladata 55-30 hz között. megfelelően beállított hangerővel :)
2015. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tervezem hangkártya vásárlását is, de jelenleg a belépőszintű, jó minőségű hangfalak az elsődlegesek. :)
2015. márc. 15. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A keretedbe talán még éppen beleférhet az M-Audio BX5 D2, amely jó belépő lehet a stúdió monitorok világába, ugyanis a fizikai adottságaiból fakadóan bár nem megy olyan mélyre, de a hangképe kiegyenlítettebb lesz, mint a konzumer(ebb) cuccoké. (Darabára jelenleg 30500, azaz egy pár 61000 Ft-ba kerül.) Több helyen meg is tudod hallgatni, a többivel viszont nehéz dolgod lesz ilyen szempontból.
2015. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeretnék bemutatni neked egy hangfalat,amit pont neked találtak ki,és ráadásul az összes kritériumodnak megfelel,ráadásul van hozzá egy spec kábel,egyik vége rca,ez megy a hangfalba,másik vége 3,5 jack,ez megy a jelforrásba.Bár nincs nagy márkaneve,de sztétikus,olcsó,és szépen tisztán szól.Tapasztalatból mondom,mert nekem másfél éve megvan.

Link:

[link]

2015. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!