Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért torzit a magas hangszóróm?

Miért torzit a magas hangszóróm?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy teljesen jo állapotba levö ahngfalpárt de aközépmagas torzit akármit csinálok vele egyszer füstölt is kicsit pedig alig van meghajtva nincs is erös erösitőm.De amélynek nincs baja
2015. márc. 18. 22:45
 1/4 Szirty ***** válasza:
Megégett a tekercs benne (amikor füstölt), megolvasztotta maga körül a rögzítő lakk réteget és most hozzá ér a vasmaghoz vagy a mágneshez.
2015. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mostmár csak azt nem értem oyg egyáltalán mitl hevült fel 55 wattos aze rösitöm ez m 60 heco hangfalomiöség bár használtan vettem pár hete mintha picit már akor torzitott volna de nem ien lett meghajtva most akkor tekercseln kell vagy cserélni szerinted?Bár tudom hogy igy látatlanba nem tudhatod de körülbelül ilyenkor mi teendö?
2015. márc. 19. 11:50
 3/4 Szirty ***** válasza:

ha az erősítőd nagyobb teljesítményű és megküldted, akkor nem csoda hogy leégett.

De elehet hogy meg volt már égve, az előző tulaj túlhajtotta.


Illetve ha az erősítőd gerjed valami nagyobb frekin az is meg tudja főzni. Vagy ha a hangváltóban zárlatos egy kondenzátor és a mély hangok eljutnak a magashoz az is.


De így már biztosan hangszórót kell cserélned. Vagy membránt. Ha szerencséd van, akkor könnyen szerelhető.


[link]


Én átnézném a hangváltót is.

2015. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem még egy gondolat az erősitöm kissebb teljesitményü mint a hangfal az 55 watta hangfalak 60 wattosak és nem voltak megküldve épp háromnegyedig a poti kb!Az is csak párszor migprobálgattam eynitöl gajra ment volna?akkor midnenképp hagszoro javitás van?Ha nagyobb teljesitményü erösitöel hajtom akkor se mulhat ela torzitás már?Ez már javitos?Kár mert se szétszedni enm lehet ugy egybe van ragasztva vagy nem tudom meg se szerviz nincs a városba
2015. márc. 19. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!