Milyen laptopot válaszak?

Figyelt kérdés
Ballagásra laptopot kapok, de nem tudok még csak márka nevet se mondani, hogy milyen legyen. Otthon használnám interneteznék, meg játszanék rajta (sims vagy esetleg valami horror game) Öhm strapabírót szeretnék, nagy memórival vagyis ne legyen olyan kicsi. Esetleg tudnátok nekem ajánlani valamit? 200ezer alatt szeretnék laptopot de olyat ami a gimis éveimet kibírja .Köszönöm szépen előre is a válaszokat. (ui: tartsátok meg magatoknak azt hogy helyesírásos könyvet kérjek, már unom ezt a viccet. De akinek szúrja a szemét annak előre elnézzést kérek)

2015. márc. 22. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Kevés lesz az összeg a játékhoz. Minimum egy Asus N550-et vagy N551-et kellene nézned (240ezer Ft), de az is még csak belépő szint játékra, közepesen futtatja a mai játékokat, 4 év múlva már elavult lesz. És nem is túl strapabíró, hordozásra nem való. Ha játszani akarsz, akkor 200-ból sokkal jobb asztali gépet lehet összerakni, amit aztán egyszerűbb később bővíteni, felújítani is.

Ha lemondasz a játékról, akkor kiváló 1-2 éves üzleti gépeket lehet kapni ennyiből, amik strapabíróak és biztosan menni fognak még 4 év múlva is, pl. [link]

2015. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Öhm köszönöm szépen! De ha nagyon akarok játszani (egyszere csak egy lenne a gépemen ) akor itt van most a gamer gép amin osztozok az öcsémmel azért kéne a laptop hogy ne menjen a vita.
2015. márc. 22. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a játék az elsődleges akkor mindenképp asztali gép kell. A notebook ugyanannyiból csak feleolyan erős lesz vagy még gyengébb. Ráadásul rengeteg a buktató (hűtés, ház anyaga, javíthatóság, bővíthetőség).
2015. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nekem nem a játék lényeges csak ott lenne hogy ha elmenne a net vagy valami hasonló. Laptop márkát fatát tudtok ajánlani ami csak egy átlagos gimnaztista lány éveit kibírja?
2015. márc. 23. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
HP Probook 450-et nézz, az elmegy 4 évig, ha vigyáz rá.
2015. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 harminezer oxigén válasza:

Hali


Gyártó szerint a Lenovo-kat tudom ajánlani. Bírják a strapát, a ThinkPad széria igen strapabíró (verekedni is lehet vele)igaz egy thinkpad nem fog beleférni a 200 ezres keretbe.


Az IdeaPad szériát tudom javasolni, jó kis gépek, a strapát is bírják (de azért ne nagyon dobálgasd ha ilyet veszel)


Én is ilyet használok, pontosabban a b560g típust az ideapad szériából 2,5-3 éve megvan

CPU: intel i5

RAM: 8 GB DDR3

GPU: 1024 MB (integrált, intel)

HDD: 500GB SATA


150 ezer volt anno (operációs rendszer nélkül)


A játékokat szerintem jól viszi, A Skyrim nálam nem akad, kiváló grafikával megy, a 3D-s tervezőszoftvereket is kitűnően viszi.


Ha viszonylag olcsó, de jó gépet akarsz venni akkor csak ajánlani tudom.


Egy ilyen teljesítményű gépen gond nélkül futni fog a sims is, és benne van a keretedben is.


Tanács: Ha gépet keresel ne a márkát/gyártót néz elsődlegesen hanem a teljesítményt: CPU,GPU,RAM,HDD


Remélem tudtam segíteni

2015. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: keress rá a lenovo, telemax, garancia szavakra a neten aztán amikor elolvastad a rémtörténeteket, akkor nem fogod ajánlgatni az ideapad szériát.
2015. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. márc. 25. 15:26
 9/9 harminezer oxigén válasza:

#7 Én a saját tapasztalatom alapján ajánlom a lenovot, közel 3 éve megvan, és hidd el nem kímélem, elég strapabírónak találom, már nem egyszer leejtettem, napokig futtattam/futtatok rajta igen csak gépigényes szoftvereket, az egyetlen hiba ami jelentkezett hogy porosodás miatt kicsit melegedet (amit jelezve a szervizben, a garancia alatt, ingyen minden probléma nélkül orvosoltak egy géptakarítással és a proci újrapasztázásával)


nekem semmilyen gondom nem volt sem a géppel, sem (amíg garanciális volt) a szervizzel


Az hogy egyes szervizekben hozzá nem értő barmok dolgoznak és egy egyszerű karbantartást sem tudnak elvégezni az nem a típus hibája, mellesleg a lenovokat igen nagy szeretettel használják nap mint nap az iparban, a viszonylagos olcsóságuk és strapabíróságuk miatt

2015. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!