Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Philips VCR VR550 VHS videomag...

Philips VCR VR550 VHS videomagnó, mi lehet a hibája?

Figyelt kérdés

3 Évvel ezelőtt,volt ki cserélve a görgője,elég drágán csinálták meg.

Haza hoztam a videót,SP lejátszás felvétel jó,LP lejátszás felvétel rossz,fel gyorsul és ugrál a kép.

Vissza vittem utána a szervizbe,azt mondák nem tudták meg csinálni,kicsit állított a fejen,úgyhogy ugyan olyan rossz az LP mód.

Kicsit lejátszás közben kicsit meg emelem a kazettát akkor jó a kép,és ha elengedem akkor újra rossz a kép.

3 éve már nem is használom nagyon,mert nem tudták meg csinálni rendesen,meg úgy is elavult már a VHS.

Csak elég drágán cserélték ki a görgőt,de az LP módot nem tudták meg csinálni.

Szerintetek mi lehet a baja,SP mód jó de LP mód rossz?

Fejet már meg pucoltam.



2015. ápr. 7. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne csak a fejdobot tisztitsd meg, a fejdobban van pár kicsi rés, ott vannak a video fejek, a fejdob csak a fejek tokja, megismétlem, a fejek a kicsi résekben vannak, oda fújj be bőven VIDEO 90 spray-t, mert az okozza a bajt, hogy a magnó 4 videofeje közül 2 videofej koszos, ez a 2 fej az LP módban történő rögzitésre és a lejátszásra szolgál, a másik 2 fej pedig az SP módban történő rögzitést/lejátszást végzi! De ne feledkezz meg 1 fejről sem! És ha közvetlenül befújod a fejeket, utána pedig úgy is tisztitsd meg a fejeket, hogy egy mikroszálas törlőkendőt átitatsz VIDEO 90-nel, ANTISTATIK 100-zal, és KONTAKT IPA-val! És persze a hangfejet, és a közvetlenül mellette lévő sötét szinű CTL fejet (ez egy kontrollfej, ezt nagyon fontos tisztitani), valamint a törlőfejet (a nagy fejdobtól balra egy kis fekete bigyó), se felejtsd el megtisztitani ugyanigy!

A VIDEO 90-et, a KONTAKT IPA-t, és az ANTISTATIK 100-at itt rendelheted meg: [link]

2016. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan kövesd az utasitásomat!
2016. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

# 1


Azt írod, hogy 2 fejes magnó nem tud LP módot, mert csak 2 feje van? Akkor én s sokan rengeteg csodát láttak már:DDDDDDDDD

A 7 fejes magnóknál, mi van szerinted 3x LP?:DD


Aztán, ha te a cilinderbe nyomatsz egy csomó vegyszart, annak vége is lesz, ekkora marhaságot kitalálni....fatom...


A ctl rész a kombiinált fejben:


[link]


felette az audio, balra mellette a törlő:


[link]


A cilinderben a fejek:


[link]


[link]

2018. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!