Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rá lehet-e csatlakoztatni az...

Rá lehet-e csatlakoztatni az UHD-s TV-re a számitógépet?

Figyelt kérdés
HD bemenettel megoldható? Például erre a televízióra: [link]

#PC #számítógép #UHD #csalakoztatás
2015. ápr. 10. 00:11
 1/2 Osynho ***** válasza:

Rá lehet csatlakoztatni.


Más kérdés, hogy nem nagyon találsz 4K felbontású filmet, továbbá 40"-ra baromi felesleges ez a felbontás, mert úgy se látod a különbséget emberi távolságról. Ha monitornak használod, az más.

2015. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Rá lehet, de több feltételnek is kell teljesülnie, hogy használható legyen. Az első, hogy tényleg UHD tévéd legyen, mert amit belinkeltél, az csak sima Full HD-s. :) A TV-ken még sajnos nincs Displayport csatlakozó, így HDMI-n kell összekötnöd. A Samsung-okon már HDMI 2.0 szabványú aljzat van, ezért képesek fogadni 3840x2160-as felbontást 60Hz-en is, amikor már egy játék is jól játszható a folyamatos mozgás miatt. Ha azonban a videokártyád nem valami csúcs cucc, akkor az csak pl. 1.4-es szabványú képet küld, ami UHD-ben csak 30Hz-ig tart, ott már picit rángatós lehet egy gyors mozgású lövöldözős játék pl., de minden másra teljesen jó (filmek, monitorként használni netezéshez, munkára stb.). Én már egy éve így használom (40" Samsung UHD TV monitorként, kb. 1m-ről nézve), és imádom, soha nem cserélném már le a hagyományos "kis vacak" monitorokra. :)

Ami még fontos, hogy sok olcsóbb videokártya egyáltalán nem képes ekkora felbontást kiadni magából, pl. az eddig kiadott Intel prociba építettek (még az i7-4790K sem!), ill. a kisebb kategóriás PCIx kártyák sem, de ezt a termék hivatalos weboldalán általában kiírják, hogy mi a max. Az AMD-ket nem próbáltam még hozzá. Nekem GTX650-em van, azzal problémamentes, akadás nélkül játszik le 4K filmeket is, valamint a netezés is oké. Játszani nem szoktam, arról nem tudok sokat mondani, nyilván jóval nagyobb gépigényű ekkora felbontást megrajzolni, de ha nem bírná a gép és nincs pénz nagy kártyára, játszani lehet pl. Full HD-re állítva is (az úgyis megy 60HZ-en), gyors mozgás közben úgyis kevésbé látod a részleteket. Persze ha csak jászani akarsz, akkor vagy nézd Full HD TV-n, vagy legyél kőgazdag és vegyél mindenből a legjobbat, úgy mehet az UHD játék is. :)

2015. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!