A régi Tesla Aro 689-es hangszórókhoz minek kell 100V-os trafó?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 10:01
 1/7 Szirty ***** válasza:

Mivel a kérdésedben semmi információ nincs a kérdéssel kapcsolatban, csak feltételezésekkel élhetek:


Gondolom ilyenről (vagy hasonlóról) van szó:

[link]


Régen volt egy ún. 100V-os hangosítási rendszer, ahol a végerősítő jelét 100V-ra transzformálták (Pl. APX100). Ezt a 100V-os jelet nagy távolságokra vezették.

Pl. iskolák termeibe, laktanyák hálóiba, vagy május 1. felvonulásokon a lámpaoszlopokra.

Erre a 100V-os vezetékre csatlakoztak párhuzamosan a hangszórók, amikben volt egy transzformátor ami a hangszóróhoz volt illesztve és a 100V-os jelből csinált a hangszóró számára megfelelő jelet.

A 100V-os rendszer előnye az, hogy:


- Az erősítő teljesítőképességének határáig bármennyi hangszórót rá lehet kötni

hangszóró


- Nagy távolságra (100 méterekre vagy még messzebb9 vezethető el jelentős veszteség nélkül.


Házi/stúdió hangosításra való eszközökkel ezt nem lehet megtenni.

Ezért van az ilyenben 100V-os transzformátor.

2015. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
és ez a trafó frekvencián állít? mélyet levesz vagy mi mást?
2015. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:

Nem. A transzformátor feladata a jelszint illesztése.

A bejövő 100V-ot illeszti a hangszóróra.


Ha a benne lévő 4 Ohmos hangszórót szeretnéd saját célra használni, akkor nincs szükség a transzformátorra, de akkor azt kell kérdezni nem azt mire való a trafó benne.

2015. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
jelszint illesztése? de mitől különbözik mint egy átlag hangszóró? csak annyi hogy távolabbi hangzásra képes?
2015. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy egészen konkrétan leírtam mi az oka annak hogy 100V-os rendszert használnak.


Ha van konkrét kérdésed, arra válaszolok ha tudok.


Mit nem értesz?

2015. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ja értem, bocs csak valamit szemelől tévesztettem
2015. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PluYgeriMc ***** válasza:
Szerintem azért kell hogy ha több hangszóró van rá dugva akkor ne fogyjon el a jel a kábelben, hanem 100 bol mindig lecsipeget 1voltot ami 10watt és így nem hangosabb az egyik a másiknál szerintem.
2017. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!