Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Két különböző Teljesítményű...

Viktor_05 kérdése:

Két különböző Teljesítményű és Impedanciájú Hangfal összekötése! Össze adódik e a hangfalak Teljesítménye?

Figyelt kérdés

Van 4 db hangfalam 2 db Sanyo és 2db SChneider márkanévre halgató!


A Sanyo-nak a következő az adat táblája

Type SX 340

System: 3-way

MaxPower: 60W

Cont power: 50W

Ipedance 8 Ω


A Schneider adfat tálája:

Nennbalastbarkeit:50W

Musikbalastbarkeit: 70W

Nenncsheinwiderstand (gondolom Impedancia): 4 Ω

És egyébként ő is 3 utas


Most ők nekem csatornánként jobb és bal egy Schneider egy Sanyo-val van öszekötve soros kapcsolásba (párhuzamosan nem mertem mert akkor nagyon kicsi lesz az ellenállása) 6éve kifogástalanul működnek egy házilag barkácsolt erősítővel ami a PC hangkártyára van kötve. A házi barkács erősítő elméletileg 80 Watt és 4 Ω


És a kérdés az lenne hogy ráköthető ez a csatornánkénti párosítás Pl: egy pioneer a-20-as vagy pioneer a-10-es erősítőre bármiféle következmény nélkül?



2015. ápr. 19. 14:19
 1/5 dirtboy ***** válasza:
külön csatornákra lehet kötni,úgy nem tesz kárt az erősítőben
2015. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugygondolod hogy 2 azonos tipusú hangfalat az A, körre

meg 2 azonos tipusút a B, körre?

2015. ápr. 19. 14:39
 3/5 dirtboy ***** válasza:

úgy gondolom ahogy kérdezted,hogy a sanyo az egyik csatornára és a schneider pedig a másikra.

ha így rakod akkor marad mind a kettő olyan ellenálláson mint írtál,tehát 4 illetve 8ohm.

tehát ez erősítőt nem terheled túl mert nem lesz párhuzamosítva.

2015. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a 4 Ohmossal párhuzamosan kötsz bármit, akkor 4 nél kisebb lesz az eredője, ezt meg nem fogják szeretni az erősítők.


Ha jól értem, akkor 2 erősítőd van 2 pár hangdobozzal.


Egyik pár hangdoboz az egyik erősítőre, másik pár hangdoboz a másik erősítőre és kész.


Ha viszont csak egy erősítőd van, akkor én NEM használnám a 4-et egyszerre!

2015. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a jelenlegi 4 hangdoboz most jelenleg egy erősítőnek nem nevezhető házi készítésű erősítőre van kötve! Mind a 4 gyönyörűen szól halkan is hangosan is. Melegedni nem melegszik semmi! Csak majd lehet vennék gyári normális erősítőt és azzal szeretném használni mind a 4 et!
2015. ápr. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!