Vettem egy lcd smart 3d samsung tv-t, de analog csatornát fizettünk kártya modult kell hozzá tényleg venni hogy digitálisba menjenek a csatornák?

Figyelt kérdés

Mi az a kártyamodul pontosan?


Amikor utána kérdeztem vidaneten ott gyakorlatilag azt mondták a kártya modul mellé egy másik csomagba kell lépnem,családiba ahol vannak digi.csatornák.


Nagy a különbség az analóg éy digi csatornák között?


A kártya modult az eladó mondta hogy venni kell,de valóban szükség van erre?


Ebben a témában teljesen tudatlan vagyok sajnos.

Kôszi a válaszokat előre is.


2015. máj. 5. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez hogy kell-e kártya, szolgáltatófüggő dolog.

Igen, van különbség minőségben, még az SD adások is jobb minőségűek, mint az analóg.

2015. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokkal korszerűbb a digitális. Sokkal szebb a kép minőség is,márcsak ez miatt is megéri váltani. Főleg ha HD avagy fölötti TVd van.
2015. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tibusz0211 ***** válasza:

A kártyát a TV hátsó részébe lehet helyezni, tulajdonképpen egy modul, amibe majd a kábelt bedugod amit a szolgáltató beköt.

Arra jó, hogy az érkező jeleket a TV-nek is érthetővé teszi.


Ha a TV-n nincs olyan csatlakozó, amibe a jelenlegi kábelt be tudod dugni, akkor meg kell vásárolnod.


A csomagokkal kapcsolatban, nem hinném, hogy feltétlenül váltani kell, hacsak nem szeretnél önszántadból, vagy mert a hűségidő lejárt és kedvezőbb árat kapsz egy nagyobb csomagra.


Nem tudom annál a szolgáltatónál hogy van, de nagy felbontású adást (HD) csak 1-1 csatornán szolgáltatnak, ami valóban szebb és jobb, de csak akkor, ha tényleg nézed is rendszeresen ezeket. Azon nem segít ha egy régi felvételt HD csatornán nézel, az attól ugyanúgy rossz lesz. Pl egy régi film, a HD csatornán is régi marad.

Ahhoz hogy jó legyen a műsort HD-ben kell rögzíteni és azt sugározni.

Ma már sok ilyen van, de hozzátartozik ez is az igazsághoz.


Az hogy melyik csomagban vagy, a TV-t kifejezetten nem érdekli, és a kábel fajtájában sem hinném hogy különbség lenne attól függően, hogy 50 csatorna jön be rajta, vagy csak 20.


Szóval csak akkor válts, ha tényleg szükséged van rá.

A TV adás HD-ben szebb HD csatornákon, de nem minden csatorna lesz HD a nagy csomagban sem.

2015. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,neked külön köszönet utolsó.


Az lenne még a kérdésem hogy előző évben telefonon keresztül(persze a vidanet rögzítette)csomagot váltottam 2 évre(tehát 1 év hátra van)és akkor azt mondták hogy ha a hűség idő letelte előtt váltok,akkor a fenmaradó idő esetében amit kedvezményt kaptam ki kell nekik fizetni.



MOST JÖN A LÉNYEG!


Na most amikor ráakarnak venni hogy váltsak családi csomagra(80 csatorna lenne,csak az én szobámba),többibe marad az analóg 3 csomag(32 csatorna),\ők csak ha havi 1000 ft-ért bérelnének modult hozzá akor foghatnák a 80 csatornát\,de keveset is tévéznek tehát a többi szobába nem igényelnénk akkor csak a jelenlegi összegnél 200 ft-tal kellene többet fizetnem.


És a lényeg amikor rákérdeztünk hogy a hűség idő nem járt mêg le,akkor azt mondták hogy nem kell a fenmaradó idő miatt fizetni,mert ugyan annál a szolgáltatónál maradok.

Szerintetek ez igaz?

2015. máj. 6. 16:15
 5/6 tibusz0211 ***** válasza:
Azért sosem "büntetnek" ha magasabb/drágább csomagra váltasz. Ez minden szolgáltatónál így van. Ha lefelé módosítasz, azt nem lehet vagy ha felmondod a szerződést... de ha felfelé, na azzal nincs gond.
2015. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi a választ,így ha újra hívna merek már dönteni.
2015. máj. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!