Digi beltéri külföldön?

Figyelt kérdés

Halottam hogy külföldre ha viszek ki egy beltéri set box-ot akkor az megy, én most per pillanat Digire gondoltam, de ezt upc-nél halottam.

Most megyek majd ki Németbe és jó lenne kint magyar adót nézni, ha esetleg valaki jártas ilyen témában az kérem segítsen.



2015. máj. 14. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Működik, a tányért a Thor műholdra kell állítani.
2015. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben nagyobb városba mész, akkor érdeklődj utána, ha nem mástól, mint a szomszédoktól, hogy egyáltalán felszerelhetsz-e antennát, mert elég sok helyen tiltva van, ezt az őrületet nálunk is elkezdték már egy ideje, mert a hülyeség ragadós.

Igazából egy háztető arra is jó, hogy akár több antennát is elhelyezzünk rajta, s a több kivezetéses fejet meg arra találták ki, hogy több eszköz csatlakoztatható legyen rá, így akár egy háztömb is "elmehetne" 1-2 antennával s senkit sem zavarna a városképben való gyönyörködésben. Szóval ez a szabály, ami egyszerűen kimondja, hogy NEM, ez arról árulkodik, hogy nem a megfelelő emberre lett rábízva a törvényhozás, mert ha legalább annyira minimálisan átlátná a dolgot, mint én meg másik 1-2 millió ember ebben a pici országban, akkor biztos, hogy ennél átgondoltabb törvényt hoztak volna rá. Borzasztóan szánalmas egyébként, hogy valakit azért fizetnek, hogy kis túlzással a szája járjon s még abban is tud hibázni, ezek az emberek, ha egyszer felismernék s beismernék önmaguknak, hogy mennyire feleslegesek, akkor elfogynának a pengék a boltból, ezt így erősen zárójelben.

Az első válaszoló is ahogy leírta, működik a dolog, csak lényeg, hogy déli oldalra kell kitedd az antennát, szóval déli oldalon mindenképp kell lennie lehetőségnek arra, hogy felszerelj egy antennát. Nyugati 1 fokra kell forgatnod, abszolút laikusnak talán nem annyira egyszerű kézzel beállítani, de ha türelemmel állsz hozzá, akkor sikerülni fog, nem árt rálátás az antennától a TV-re, hogy forgatás közben lásd a jelszintet (vagy befogni a feladatra egy kollégát, barátot). A jelszint mérőt egyébként a beltéri menüjében megtalálod, nagyon régen voltam digis, szal fejből nem tudom leírni hol találod meg, valahol a beállításokban, talán lesz olyan, hogy tp keresés.

Felszereled az antennát egy tartóra, meghúzod a csavarokat annyira, hogy ellehessen kézzel fordítani az antennát, de ne legyen túlzottal laza, s elkezded baromira lassan forgatni, majd figyeled a jelszintet, ha felugrik magasabb értékre, megállsz, s megpróbálod még finomabban mozgatni addig, míg nem éred el a legjobb értéket, ha elértél teszem azt 50-60%-ot, s nem javul az érték, akkor próbálj az antenna dőlésszögén is állítani, ha az sem hoz eredményt, próbáld magát a fejet forgatni egy picit. Nagyon fontos, hogy minél jobb értéket állíts be, mert ettől függ az időjárás tartalékod, 1. a beltéri eleve nem fog neked túl pontos értéket kimutatni, így sajnos igazán jól belőni az antennát nagyon nehéz műszer nélkül, s 2. mivel arrafelé némileg több az eső, a borult idő, így egy rosszul beállított antennával jó eséllyel nem lesz vétel pocsék időben. Ezt azért vedd számításba, ha esetleg valamelyik nap a nincs jel üzenet fogad, s kint vastagszik a felhőzet, akkor ez azért van.

2015. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!