Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UPC STB blokkolt műsor feloldá...

UPC STB blokkolt műsor feloldása véglegesen?

Figyelt kérdés

Kijött a szerelő, leresetelte a UPC media boxot csinált egy frissítést rajta

[link]


és azóta az esti műsoroknál a "Blokkolt műsor" felirat jelenik meg és be kell írni a zöld gombbal a 0000 kódot az adás megjelenítéséhez. Ez eddig nem volt. Hogyan lehet véglegesen kiszedni ezt a halál idegesítő blokkolást?


A UPC oldalán a pin kód feloldás a GUIDE gombbal nem működik.


Hol és mit kell beállítani?


(Nincs kedven a héten sokadszorra felhívni őket, csak ha nincs más ötlet.)



#UPC #PIN kód #blokkolt műsor
2015. máj. 17. 22:07
 1/7 MetalMan91 válasza:
Hát erre én is kíváncsi lennék, mert én sem értem most miért csinálja ezt a UPC-s médiabox... a guide gombot ha megnyomom addig előjön de ott azon belül beállításoknál "zárolás/feloldás" belül mindenhol csak "egyéb" van írva de sehol egy lakatjel amit fel lehetne oldani :(
2015. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt megcsináltam, de azzal pont lezárod és akkor megjelenik a lakat, majd feloldod a sárga gombbal.


Most kezdődött a Crank c. film és nem kérte. Akkor ez újabban van?


Hihetetlen.

2015. máj. 18. 00:32
 3/7 MetalMan91 válasza:
Igen, sajnos ez mostanában jött elő nálunk is és nem értjük. Durva hogy nekünk egy lakatjel sincsen egyiken sem, de mégis megcsinálja de csak is esténként, és hát elég idegesítő hogy a pin-t folyton be kell rá ütni,de ami érdekes volt tegnap pl, hogy ment a Madmax film az alatt blokkolva lett, majd ami utána jött film az már nem, nem lehet eligazodni, én sem értem mit kellene csinálni mi még nem hívtuk a szerelőt de majd fogjuk,úgynézki központilag van valami elcseszve,ha nemcsak nálam van a probléma.
2015. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha szerencsénk van akkor csak rossz hálózati beállítás a UPC részéről, és tegnap kikapcsolták, gondolom csomóan betelefonáltak, ha most került rá.


Elvileg 22:00-tól csinálta a felnőtt zárat, csak idegesítő bepötyögni a kódot és ha elkapcsolsz és vissza megint bekéri...


Na ma este kiderül, majd nézek valami filmet, remélem kikapcsolták ezt a hülyeséget.

2015. máj. 18. 16:18
 5/7 A kérdező kommentje:

Kiderült miért van és hogyan kell kikapcsolni.


Így kell kikapcsolni:

Távirányítón: MENU gomb > Beállítások > PIN kód beállítások > megadod az alapértelmezett 0000 kódot vagy amit beállítottál, OK gomb.


Majd Szülői zár > Korhatár besorolást tedd a 18-ról "KI"-re.

(Egyet jobbra nyomsz a nyíl gombbal.)


Azért van, mert az EU-ban a gyerekek védelme miatt kötelezővé tették a SET TOP BOX-okban, hogy a szoftvere a korhatáros filmeket blokkolja PIN kóddal.


A két hónappal ezelőtti szoftverfrissítés tartalmazza ezt a funkciót, amit a STB automatikusan - elvileg - letölt a hálózatról. Nekem nem töltötte le, viszont szerelő "kézzel" lefrissítette.

Ezután lépett életbe ez a baromság nálam. Viszont kikapcsolható a fenti módszerrel.


UPC HD DCR7111 STB blokkolt műsor feloldása.

2015. máj. 20. 23:25
 6/7 MetalMan91 válasza:
Nagyon szépen köszönöm,hogy leírtad rá a megoldást, mostmár nálam is jó így minden,végre megoldódott! :)
2015. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
de melyik csatornán van ingyenesen este ?
2017. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!