Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen elem/akkumulátor kell...

Milyen elem/akkumulátor kell bele?

Figyelt kérdés

[link]

Egy kínai oldalról rendeltem egy tokot és járt hozzá ajándékba egy ilyen telefontöltő csak az a baj hogy nem tudom, hogy milyen elem vagy akku kell bele légyszíves segítsetek.köszönöm :)


2015. máj. 24. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A fényképen közelítőleg se látszik milyen méretű ami beleférhet (illik) bele.

Vélhetően 18650 akku.

2015. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

:) így remélem már látszik :)

2015. máj. 24. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Fenntartom: 18650 akku.
2015. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy AA-s vagy AAA-s ahogy latom. Probdald ki. Nezd meg melyik passzol bele. Gondolom valamibol csak ki tudsz szedni egyet kettot.
2015. máj. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lítiumos ceruza akku.
2015. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Vagy AA-s vagy AAA"

Nem egészen. Nézd csak meg a mércét a fényképen.

A 18650 az 18mm átmérőt és 65mm hosszt jelent.

Az AA és az AAA méret ennél jóval kisebb átmérőben és hosszban is.


Ceruza méretben nem létezik Li-Ion akku.

Miért? Mert a Li-Ion akku 3,7-4,1V-os, a ceruzák akku vagy elem verzióban 1,2-1,5V. Össze nem keverhető!


Harmadszor: a fényképen látható eszköz szabványos 5V USB feszültséget ad ki, a benne lévő akku meg nincs ennyi.

Hogyan? Van benne egy feszültségemelő (Step-Up)áramkör, ami ezt biztosítja, annak viszont kell a min. 3,7V.

1 darab (mert annyi fér bele) 18650 akkuból jó esetben egy kisebb kapacitású mobil akkuja tölthető fel, többre nem telik. Ha bárhol azt látod egy 18650 kapacitására, hogy több mint 2600mAh, akkor az kb. hazugság, ráírni bármit lehet.

Példa gyanánt.

[link]

Vettem kínaitól egy Nokia akkut, mint látod 1020mAh órás.

3 hét után azt mondta a telefon, ez a töltő nem támogatott. Eddig az volt??

Kiszedve külön sem volt feltölthető.

Papírt leszedve jött az alatta lévő papír: Huawei 650mAh??

Ez még mindig nem zavart volna, mert annyival is elmenne az a telefon 3-4 napot, ez meg semmit...

Ennyit a kínairól és hogy mi van ráírva.

Van egy akku méret és csodák nincsenek, viszonylag pontosan tudható, abból mennyi vehető ki manapság.

2015. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik ceruzaméretű litiumos akkumulátor. Nekem kínálták a piacon, csak külön töltő van hozzá. 3.6 Voltos. Azért gondoltam, hogy az elektronika a példában szereplő töltőben is lehet ugyanolyan, mint ami a telefon akkumulátorokban van. Igaz volt nekem 1 db AA elemmel működő vésztöltő is a Conrádtól.
2015. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:

"Ceruza méretben nem létezik Li-Ion akku.

Miért? Mert a Li-Ion akku 3,7-4,1V-os, a ceruzák akku vagy elem verzióban 1,2-1,5V. Össze nem keverhető!"


Létezik:

[link]

[link]


Sőt lítium elem (nem akku) 3.6V is létezik AA méretben.

2015. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok...


6# Csak szólok hogy létezik... De ezt már be is bizonyították neked.

2.-ik meg hogy ha nem látnád a hátulján rugó van...

Magyarul valami elem formájú akkumulátor kell bele... hosszra nem jó? Lehet nem... De ember egy rádióba se 1db AA elemet raknak (pl walkman vagy discman) Régi idő... már senki nem használ ilyet... de azokba is 2 kellett sorosan... Hogy a feszültséget növelje :)) Vagy akkor lehet az a nagy méretű kell bele... aminek nem tudom most a nevét hirtelen. Mert nagyon ritkán használjuk már az olyat. Ált. azok hordozható tv-kbe (ilyen kis rádiós tv-be) valók... lehet olyan kell bele. Ilyenre gondolok: [link]


De itt is van statisztikán: [link]


C vagy D kategóriára tippelnék... De le kell mérni a belső szélességet aztán olyan szélességű elemet kell hozzá keresni ! :D Annyi hogy 2Db kell bele. vagy max 3! Esetleg a pontos típusát nem tudod? Nincs valahova bele írva?

2015. máj. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!