MacBook-hoz lehet külső merevlemezt csatlakoztatni, úgy hogy még működjön is?

Figyelt kérdés
Annyira még nem értek ehhez a rendszerhez, és szeretnék biztosra menni!

2015. máj. 26. 16:20
 1/6 anonim válasza:
Lehet, de ha windows-zal formataltad nem fogsz tudni irni ra, csak olvasni.
2015. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogy lehet MacBook-on formázni?
2015. máj. 27. 07:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Mi ez a hülye kérdés?


Két dolog: az osx alapból csak olvassa az ntfs-re formázott hdd-ket, ha exfat-ra formázod a külső vinyót, akkor nem lesz gondod vele sem a macbook-on, sem másik, windows-os gépen.


Vagy teszel fel egy third party programot, pl tuxera ntfs és társai, ami után tudsz majd ntfs-t is írni, natívan.


Formázni? hozd be a spotlight-ot (cmd+szóköz), írd be, hogy lemezkezelő (vagy csak kezdd el gépelni) és ott lesz a megoldás.

2015. jún. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barmelyik boltban vehetsz akarmilyen kulso hard drive-ot (HD). Minel nagyobb annal jobb. Hidd el, tarhelybol sose eleg. Mikor kezdtek kijonni az 1 terasok, elajultam, gondoltam uuuu nekem sose fog kelleni, azt mostmar 2 darab 2 TB is van otthon meg 1 500GB meg 2 darab 1 TB:)


Altalaban ugy van ha a kulso HD-nak kell kulso aram (vagyis bedugod a falba) akkor az gyorsabb mint egy USB-s csatlakoztatasu drive, de gondolom nem a munkadhoz kell, ugyh a sebesseg itt elenyeszo. Vagyis veszel egy USBs csatlakozasu kulso HD-t es radugod a mekkre.


Ha van otthon windows geped es a drive-ot a mekkel es a windowzal is hasznalni akarod, akkor exFAT formatumura kell formazni a HD-t. Ha csak mekken fogod hasznalni akkor jo a Mac OS formazas. (a bolti hard driveok altalaban gyarilag FAT32-re vannak formazva, ami windows, de at kell oket formazni es maris hasznalhato.)


Az exFAT limitje 4 giga. Vagyis ha windows letoltesz egy filmet pl. ami nagyobb mint 4 giga es azt a mekken akarod megnezni akkor az nem fog sikerulni, mert 4 giganal nagyobb fajlokat exFAT-ra nem tudsz masolni.

2015. jún. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne írj már hülyeséget, utolsó, az exFAT-nál nincs 4gigás fájlméret-korlát. Amire gondolsz, az a fat32.
2015. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, osszekevertem, a fat32nel van a 4 gigas limit, de azert a torkomat ereszd el ;)
2015. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!