Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri Ultra HD,4K-s tévét venni?

Megéri Ultra HD,4K-s tévét venni?

Figyelt kérdés

Tévé vásárlás előtt állok, 300 000 Forint környékén nézegetem az 50-55-60 colos készülékeket.

Azonban mindenhol a 4K-t nyomják, meg Ultra HD..

Ha tényleg ennyire jó, hajlandó vagyok max. 600 000 Forintig beáldozni egy ilyenre.

Kérdésem az lenne, hogy van-e rá megfelelő, nézhető tartalom? Demóvideókon kívül.

Kérdezgettem az M-betűs nagy médiaáruház eladóit, de hülyén álltak a kérdés előtt, itt az interneten sem találtam szakirodalmat.

Segítenétek?:)



2015. máj. 31. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
felejtsd el, nincs hozzá film
2015. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kérdező.. ***** válasza:
Nincs értelme,mert hiába van ilyen nagy felbontás ha nincs mit rajta nézni.
2015. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Akkor nem veszem meg.

2015. máj. 31. 20:30
 4/10 kérdező.. ***** válasza:
Szerintem elég egy jó nagy full hd-s TV,nem okos hanem a sima.Messziről fogod úgy is nézni és nem fogsz látni különbséget egy full hd és egy 4k-s tv között kivéve ha nagyon közelről nézed.Az okos tv-nek meg nincs értelme szerintem,most böngészni úgy sem a tv-n fogsz.
2015. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyant vegyél, amelyik jó minőségben fel tudja konvertálni a FULL HD-ről UHD minőségre, hiszen ha a technológia képes úgy becsapni a szemed, hogy elhidd, hogy nagyobb felbontásban látod, akkor már teljesen mindegy, hiszen a tv csak illúzióját adja a valóságnak és nem a valóságot hozza létre a szobádban. Az meg szinte mindegy, hogy mlyen módszerrel. Am lémnyeg, hogy pl agy 165-ös tv-nél másfél méterről ne pixeleket láss, és az élmény nem marad el, mint az iMax moziban. A valóság illúziójának az a lényege, hogy betöltse a látvány a periférikus látás területét is. Ehhez kell a 165-ös tv, ha jól számolom UHD-nél 1.3 méterről, UHD-ről megfelelő minőségben felkonvertálva. A SONY tv-i képesek leginkább erre jó minőségben.
2015. jún. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Maradok a Full HD-nál, majd ha lesz rá elérhető árú meg egyáltalán elérhető tartalom, döntök az UHD mellett.

Smart TV-t keresek mindenképp, mivel a mostani még az első szériás Smart tévék közül való, és meglepően sok Smart funkciót használok rajta.

Most egy 55"-os LG és egy Samsung között vacillálok.

2015. jún. 1. 07:06
 7/10 anonim ***** válasza:

"majd ha lesz rá elérhető árú meg egyáltalán elérhető tartalom, döntök az UHD mellett."


De hiszen a jó minőségű FULL HD UHD konverzióval most is van, hiszen bármelyik FULL HD anyagot megnézheted felkonvertálás után UHD minőséghez megtévesztésig hasonló minőségben. Viszont ha veszel egy Full Hd-t, akkor nem fogod eladni mégtizen..évig és addig azt kell nézni bármi is alakul másképp. Persze bárhogy döntesz az a Te választásod lesz.


Már egy ideje én is arra várok, hogy valamelyik UHD-t megvegyem, aminél a leginkább hatásos az "upscaling", a felkonvertáló technológia. Egyelőre ebben a Sony látszik jónak.


El kell menni és megmutatják valamelyik műszaki áruházban, milyen képet hoz létre a készülék ezen felbontás javító tulajdonsága egy FULL HD anyagból. Annak alapján érdemes dönteni mit választasz, mert ez évekre, sőt évtizedre szól. Utána már csak bánhatjuk ha nem jót választottunk.


Amit a FULL HD televíziók optimális nézési távolságáról kell tudni, az a linkelt oldal közepén a táblázatból kiderül. A 4K (vagyis UHD) tv-kre a leírt távolság fele a mérvadó, azonos képernyő méret mellett, ha felkonvertált tartalmat nézünk.


[link]

2015. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Találtam egy régi, 2003-as Sony UHD tesztet, érdemes átolvasni. A technológia azóta még fejlődött tovább. Az ára is akkor még több millióba került, a mostani kiforrottabb és kedvezőbb árú darabokhoz képest.


Idéz..:

"Kezdjük mindjárt azzal, hogy az 4K/UHD tévé után a Full HD tévé képe látványosan gyengébb felbontású. Hirtelen nagyon zavaróvá válnak azok a képpontok, amik addig fel sem tűntek."


[link]

2015. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még nézelődök.

2015. jún. 2. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kis segítség: [link]


Ahogy az előző válaszoló is írta, ezekhez baromi közel kell ülni, hogy észrevedd a különbséget. Mérd le otthon milyen messze lesz a tv a kanapétól,ágytól.

Ha teheted, akkor csak Sony-t vegyél.

2015. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!